Jump to content

Poooomoc


Darda

Preporučene objave

Sto da radim poludio sam vise ovo je neizdrzivo pomozite sa savijetom.

Evo kako je pocelo tog dana nedjelja 03-02-2008 oko deset sati i dvadeset minuta dan koji necu nikada zaboraviti..

Ja zena i djeca 4 djece bili smo u kuhinji bas sam pekao dorucak u tavi a prije toga sam se obrijao i nasao neplacene racune zadnji 8 mjeseci nista nije placeno

kad sam zenu pitao sto je sa racunima pocela je po obicaju galamiti jer zna da odustajem kod vike i galame al taj dan jednostavno nisam se mogao povuci

pukao sam nisam si mogao pomoci inace koristim tablete za zivce,seroksat,mirzaten itd seceras sam od 2005 ovisan o insulinu..Bacio sam tavicu pod stol te je ona pocela jos vise vikati pocela me po obicaju grebati itd,uhvatio sam je kod vrata te je odgurnio od sebe prema prozoru te sam najstarijem sinu rekao da pozove policiju jer vidio sam odnio vrag salu djeca su sjedila u kuhinji i plakala,dosla je policija napravila zapisnik odnosno uzela njenu izjavu od mene nista te me odveli u pritvor a drugi dan od ponedeljka u zatvor na deset dana kao nasilnika u obitelji iako nisam nikada djecu tukao niti ista slicno.doduse sa zenom sam imao odkada sam se razbolio problema jednostavno nije prihvatila moju bolest secer i smatrala je da je to kao i sida kad sam izasao iz bolnice odvojila se od mene te spavala u kuhinji.Kad sam se vratio iz zatvora nje nije bilo osla je kod svoje mame u Daruvar a inace zivimo u Dardi,uzela je djecu,auto i racunalo uglavnom auto je bio pun no to mi je nebitno nek je odnjela to je djecije ali kada sam dosao doma susjedi mi pricaju da su djeca plakala da hoce tatu,Otisao sam u Daruvar posudio od brata auto dosao pred kucu njene mame niti van nije izasla a punica me nije pustila da sa njom razgovaram,otisao sam do skole i dozivio nesto sto nikada necu zaboraviti bol u srcu za koji sam mislio da ne postoji ali postoji i te kako,moja ljubimica cerka najmladja Ines je bjezala od mene i plakala bojala me se ,nitko od djece nije tio samnom razgovarati razocaran sam otisao doma u Dardu.Bio sam 6 puta u Daruvaru i jedan petak nakon milion poruka i poziva napokon mi se javila zena u 11 sati navece i rekla mi Silvijo ja te volim zivjet cemo zajedno nakon rastave u Daruvaru na sto nikako nisam pristao iako moram priznati da je volim i vjerovatno cu je voljeti cjeli zivot.No kad sam se nasao sa njom pred crkvom gdje smo se i vjencali 1990 u Dezanovcu kod Daruvara sve je bilo drukcije kod nje suza u oku a i kod mene shvatili smo da smo pogrijesili da moramo nastaviti osli smo do skole kod ravnatelja koji nas je savjetovao da odemo sa djecom u grad da provedemo zajedno popodne imamo 4 djece 3 sina i jedna curica najmladja proveli smo dan krasno kao prvi put zaljubljeni tad mi je sin silvijo priznao da nesmije od punice odnosno bake da mi se javljaju na pozive i poruke a zena se pravda da nesmije mama njena znati da smo se vidjeli jer je ne zeli uznemiravati no tog dana dok smo bili zajedno punioca je saznala da sam dosao i da smo zajedno zena mi inace je jako pod utjecajem svoje majke a mene kao zeta nikada nije trebala jer poticem od siromasne obitelji iako samo se skrasli dosli do svoje kuce itd ,da moram reci da je punica takodje rastavljena i da ovo sto radi menie je radila i svom bivsem muzu,jos da napomenem da je punica par puta lezala u popovaci..

Sa zenom sam dogovorio za ponedeljak da se nadjemo pa da se vratimo zajednickom zivotu ,kad sam dosao u ponedeljak opet isto nevjerovatno djeca me ne zele vidjeti,zena nesmije izaci van niti razgovarati samnom uzasno boli taj osijecaj i sto cu vratio sam se domae da nisam napomenuo da odkada sam otisao u zatvor nisam niti jednu tabletu popio i savrseno sam miran ali mislim da sam pio tablete da bih vjerovatno punicu zadavio.Od toga dana imao sam kontakt sa zenom samo jednom kad sam je nazvao bila je u gradu pa se zato javila jer da je bila kod svoje mame nebi se javila i rekla mi je vidjat cemo se i vidjat ces djecu ti si im otac na sto sam odgovorio ne zelim se stobom vidjati iako te volim ali djecu moram vidjati.No otada nisam vidjeo djecu pokusavao sam preko socijalnog no svi peru ruke kazu dok rastava nebude gotova samo ona odlucuje dali cu vidjeti djecu,razocaran sam jako jako svasta mi pada napamet sredio sam kucu ko kutiju sibica a kod nje nije tako bilo cistko kao kod mene ocekivao sam da cemi djeca doci za praznike al nista od toga neznam sto da radim ludim sve vise neizdrzivo postaje bez djece najradije bi otisao tamo i pobio ih sve i sebe jedino tu vidim rjesenje svoje boli i patnje zato sam odlucio da vam se javim da mi pomognete sa savjetom jer nemam se kom javiti, i koja su mi prava sto se tice auta auto glasi na mene a kod nje je u policiji su mi rekli da nemogu nista do rastave iako mi je auto prijeko potreban zbog svoje bolesti jer nemogu niti raditi niti hodati duze od deset metara..

Pozdrav...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako sam razumio iz vašeg posta, rastava braka pred sudom je pokrenuta od strane vaše sadašnje supruge.

Kada dobijete poziv za ročište na sudu,na prvom ročištu biti ćete poslani (oboje supružnika) na CZSS koji će obaviti posredovanje prije razvoda braka.

 

Na osnovi svega što ste napisali prijeko vam je potrebno da angažirate odvjetnika koji će zastupati vaše interese.

 

Nikakvo nasilje,bez obzira što ste u teškoj situaciji ne dolazi u obzir, jer vam isto može samo naškoditi i otežati kako u postupku pred sudom, tako i u svim drugim postupcima.

 

Nažalost, na osnovi onog što ste napisali u slučaju policijskog postupanja,još se jednom potvrđuje nepravednost tzv.naputka u slučaju obiteljskog nasilja donešenog od strane Ministarstva obitelji,međugeneracijske solidarnosti i branitalja.No što je tu je…

 

Od CZSS vam nema nikakve koristi i nepotrebno je rasipati energiju u traženju pomoći od te ustanove.Treba pričekati početak sudskog postupka za koji se treba temeljito spremiti.

 

Što se tiče samog automobila,moj savjet vam je da ukoliko imate rezervni ključ jednostavno uzmete automobil i nastavite se koristiti njime zbog svojih potreba.

 

Imovina stečana u braku podliježe podjeli nakon razvoda pa će vjerojatno i taj automobil

biti podjeljen,a do tada ga možete koristiti,jer podjele imovine sudskim putem znaju potrajati i duže vrijeme (ukoliko nema dogovora).

 

Također bi bilo poželjno da terpiju koju ste uzimali do sada i dalje nastavite uzimati,a da se javite svome lječniku i zbog utvrđivanja vašeg zdravstvenog stanja,a posebno zbog dijabetesa od kojeg bolujete.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Darda je napisao:

Tesko mi je razmisljati o sebi nebitan sam ja boli me djecu nevidjam,nemam nikakva prava ...Ma tesko je zaista tesko i neshvatljivo da je moguce u ovoj prokletoj drzavi za koju sam se borio da se desava takvo sto ...

 

Užasna greška!Gospodine Darda Vi ste odgovorni za svoju djecu! Dokažite da ste u pravu time što čete priznati neophodnost stručne pomoći! Budite toliko samokritični.Samo Vi jaki možete učiniti sve. Sami bez stručne pomoći teško.Imajte povjerenja. :- Na Vašoj sam strani ako će vam biti lakše.Možete se javiti i na pm. ;-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rastavu braka prihvatite i tako se izjasnite na sudskom ročištu.U tom slučaju svaka stranka snosi svoje troškove,a isto tako zatražite oslobađanje od sudskih troškova zbog svog materijalnog stanja...

 

Posredovanje pri CZSS ćete trebati obaviti kao dio postupka (u postupku pred CZSS ne sudjeluju odvjetnici) , jer će sud među ostalim, na osnovi mišljenja CZSS, odrediti s kojim će roditeljem djeca nastaviti živjeti nakon razvoda,te o načinu susreta i druženja s drugim roditeljem,a isto tako i o iznosu mjesečnog uzdržavanja za djecu koji će doprinositi roditelj s kojim djeca neće nastaviti živjeti nakon razvoda.

 

Moguće je,posebno u slučaju spora među strankama, da sud zatraži i saslušanje stranaka i tada će vaša sadašnja supruga biti obvezna prisustvovati sudskom ročištu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

canis je napisao:

Rastavu braka prihvatite i tako se izjasnite na sudskom ročištu.U tom slučaju svaka stranka snosi svoje troškove,a isto tako zatražite oslobađanje od sudskih troškova zbog svog materijalnog stanja...

 

Posredovanje pri CZSS ćete trebati obaviti kao dio postupka (u postupku pred CZSS ne sudjeluju odvjetnici) , jer će sud među ostalim, na osnovi mišljenja CZSS, odrediti s kojim će roditeljem djeca nastaviti živjeti nakon razvoda,te o načinu susreta i druženja s drugim roditeljem,a isto tako i o iznosu mjesečnog uzdržavanja za djecu koji će doprinositi roditelj s kojim djeca neće nastaviti živjeti nakon razvoda.

 

Moguće je,posebno u slučaju spora među strankama, da sud zatraži i saslušanje stranaka i tada će vaša sadašnja supruga biti obvezna prisustvovati sudskom ročištu....

 

Canis...Možda bih pretjerao ako kažem da što se tiče savjeta na ovom podforumu Vas osobno najviše cijenim no u ovom slučaju stvar je prilično kompleksnija nego što ste u stanju sa svoje strane procijeniti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sam dobro razumjela, pozvani ste na prvo ročište.

Obzirom da imate maloljetnu djecu, ništa se bitnog na tom ročištu dogoditi neće, već ćete biti upućeni na posredovanje pri razvodu braka czss-u. Tek kad to bude gotovo nastavlja se na sudu.

 

Nadalje, vjerojatno će vaša supruga zatražii privremeno povjeravanje djece, no to možete napraviti i vi, a tada će vam biti određeni precizni termini kada ćete viđati djecu, predložite 2x tjedno i svaki drugi vikend, inače odrede 1x tjekom tjedna kao klasiku.

 

Prihvatite sve predhodne i buduće savjete glede vlastitog zdravlja, potrebno vam je i radi vas i radi djece.

Misleći na sebe, mislite i na njih, pomažući sebi, pomoći ćete i njima.

Sretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako niste prošli proceduru pri czss-u, taj dio tek slijedi.

Obavezan je i ne može se izbjeći i kad bi se htjelo, osim u par vrlo iznimnih situacija.

 

Posredovanje podrazumjeva razgovor sa osobama zaduženim za vaš predmet, u pravuli tri: socijalni radnik, psiholog i pravnik, no ponegdje se to sve na jednu od njih, a naročito kad je sporazumni razvod u pitanju.

Bez toga neće sudski postupak ići dalje jer niste ni u inozemstvu niti nedostupni u državi niti nepoznatog boravišta.

Zakonski rok za dovršetak im je 3 mjeseca, ponekad su brži, ponkead sporiji. Tek sa njihovim zapisnikom o zaključku kako su vaši bračni odnosi trajno poremećeni i uz mišljenje kome povjeriti djecu i kako odrediti susrete a njima drugome roditelju se kreće sa sudskim postupkom dalje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nismo prošli proceduru pri czss-u,samo ovaj poziv na glavnu raspravu sam dobio i nista vise i od njenog odvjetnika neki prjedlog za elementaciju,za djecu vidjanje,ma problem je veliki sto imam samo 600 kuna primanja a daleko mi je Daruvar a ja sam u Dardi u Baranji..Tako a ce mi biti jako tesko vidjati djecu ma ipak mislim da nama izlaza za moj problem tezak je i neshvatljiv vecini..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upućen je moguće prijedlog, oko susreta i uzdržavanja, koji možete i ne morate prihvatiti, no to se sve treba odigrati i u czss-u prije dovršetka razvoda.

 

Ukoliko su vam djeca podalje, jednostavno zatražite da ih viđate vikendima i to kojima. Predložite to vi, teško da će vas odbiti. Prvi i treći, drugi i četvrti u mjesecu... jedan ako vam je udaljenost prevelik problem.

Zatražite tjedan zimskih praznika ili 10 dana obzirom da ih ne viđate i kroz tjedan kao da ste u istom gradu, tražite 3 tjedna ljetnih pranika, koji dan tijekom proljetnih praznika. Naime, to ne može nikako uskratiti majci praznike s djecom, jer zimski odmor učenika traje 3 tjedna, proljetni 10 dana, ljetni redovitno točno 2,5 mjeseca.

Viđat ćete vi djecu samo budite u tome ustrajni...

Ono što piše na kraju nije ono što je vama dozvoljeno, već minimum kojim se štite potrebe djece da budu u kontaktu s roditeljem s kojim ne žive.

 

Možda vam za početak odrede i susrete uz nadzor nekog od djelatnika czss-a, obzirom na situaciju koju ste spominjali da ste zadnje vrijeme imali kod kuće, no, uvijek budite tamo i s njima, a onda će i ta mjera biti ukinuta, ako je uopće bude...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Darda ,

iskreno mi je žao da ste trenutačno u vrlo teškoj situaciji .

Potpuno razumijem vašu bol i patnju jer ja imam dva ženska i dva muška bisera :)

Sjetite se da uvijek poslije oblaka dolazi sunčeva svijetlost i toplina :)

 

Vi ste ponajljepši primjer očinske ljubavi i beskonačne požrtvovnosti za djecu .

 

Zaboravite crne misli i strašnu riječ ubijanje , jer voljenima niti u ludilu ne želimo smrt , već smo za njih spremni dati svoj život .

 

1.Molim Vas da se za stručnu i hitru pomoć javite na PM poštovanom wastlandu .

 

2.Žao mi je da nisam odvjetnik , jer bi mi bila radost i čast biti Vaš besplatni punomoćnik .

Nadam se da će Vam se javiti neka dobra odvjetnička duša sa Legalisa , pa nećete trebati slijedeću informaciju

:

" Nedostatak novaca za odvjetnike rješava " Siromaško pravo" , a pod određenim uvjetima oslobođeni ste i sudskih troškova.

U praksi se pravo na besplatnog punomoćnika realizira tako da se potencijalni podnositelji zahtjeva moraju osobno obratiti središnjoj upravi HOK-a u Zagrebu, gdje

zaposlenici odvjetničke komore provjeravaju ispunjavanje postavljenih kriterija, temeljem čega predsjednik Komore donosi rješenje o postavljanju besplatnog punomoćnika.

Kriteriji i uvjeti za podnositelje zahtjeva nisu pobliže definirani. U praksi se status socijalno ugrožene osobe dokazuje samo ispravama - uvjerenjem o visini

primanja (trenutačno je visina iznosa do koga se smatra da je riječ o socijalno ugroženoj osobi 1.700 kn). U pravilu se ne ispituje ostala imovina (nekretnine, pokretnine, drugo vlasništvo), kao ni imovina bračnog druga i bliskih srodnika. U slučaju da zahtjev bude usvojen, donosi se rješenje kojim se postavlja besplatni punomoćnik (vezano uz određeni postupak) i dostavlja podnositelju zahtjeva i postavljenom odvjetniku. Odvjetnici koji se postavljaju u pravilu se biraju abecednim redom s popisa odvjetnika koji komora vodi."

Više saznajte na :

http://alanuzelac.from.hr/Pdf/access.pdf

 

Hrvatska odvjetnička komora

Koturaška 53/II

10000 Zagreb

Tel: 01 / 61 65 200

Fax: 01 / 61 70 686

E-mail: odvjetnicka.komora@odvj-komora.hr

 

Želim Vam brzo rješenje teškog problema i odlično zdravlje :)

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaista sam zahvalan na podrsci,i da budem iskren nevjerovatno je da ovakvi savjeti od vas dobri ljudi pomazu al je pomazu dobio sam neku cudnu volju da se ne predam vec da se borim za svoju djecu i svoja prava iskreno sam zahvalan ,tek sad sam shvatio sto znaci pm...Prvi mi je ovo forum al ide nekako ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija