Jump to content

Tehnicki pregled - uporabna dozvola - Ovlasteni izvodjaci radova


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Poznato mi je da za uporabnu dozvolu mora se obaviti tehnicki pregled objekta. Pri tehnickom pregledu kuce potrebno je priloziti gradjevnu dozvolu, projekte, trebaju doci sudionici u gradnji i priloziti ateste za ugradjene materijale.

 

Proucavao sam zakon o gradnji i neke ostale, pa nisam nasao odgovor na pitanje

Sta ako kucu grade osobe koje nisu registrirane za gradnju? To jest fali stavka "sudionici u gradnji, naravno ovlasteni". da li se na neki nacin moze dokazati tehnicka ispravnost kuce?

Ja sam zainteresiran za gradnju obiteljske kuce s pomoci prijatelja, ali ne zelim da imam kasnije problema oko uporabne dozvole.

Zahvaljujem na bilo kakvim sugestijama, linkovima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na tehnickom pregledu valja imati gradjevinsku knjigu. ako se netko tko nije ovlasten bavi se gradjevinom cini osobiti prekrsaj (cca 100kKn) isto tako je mislim i za investitora ako dopusti da radi netko radi a nije registriran za gradjevinu, odnosno ne osigura nadzor.

 

dakle prije tehnickog rijesiti pitanje nadzora i gradjevinske knjige. nije moguca gradnja od strane neovlastene osobe.

 

medjutim tehnicki pregled manje obiteljske kuce koja nije napravljena za trziste najcesce obavlja gradjevinski tehnicar. najbitniji su gabariti gradjevine a eventualno i ostali uvjeti (mozda protupozarni i slicno).

 

a da bi se pocelo s gradnjom mora se imati napravljen elaborat iskolcenja gradjevine.

 

nije graditi kucu samo tak. mozda ispadne jeftinije a poslije nastupaju problemi.

 

konacno svaki investitor je duzan pocetak gradnje prijaviti i poreznoj upravi, inspekciji zastite na radu, gradjevinskoj inspekciji te zatraziti dozvolu nadleznog cestarskog ureda.

 

prema tome pazljivo i oprezno, osobito ako postoji kakav "dobronamjerni" susjed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija