Jump to content

Leasing i vlasnik police osiguranja


panonski

Preporučene objave

Poštovani,

 

prije nekoliko godina imao sam saobraćajnu nesreću bez većih oštećenja na vozilu, nisam pozvao policiju, jer nisam nikoga oštetio, i tu sam se ajmo reć zeznio jer mi je Jadransko osiguranje, iako je u početku priznavalo potpuni kasko, na kraju odbilo isplatiti veći dio te štete.

 

Porsche leasing kao vlasnik vozila me je pozvao da namirim razliku po mojoj izjavi poslanoj e-mailom, u kojoj sam rekao da ću namiriti sve što Jadransko po šteti ne namiri autolimaru.

 

 

Zbog očevidnog propusta Jadranskog osiguranja i priznavanja dijela štete, / a to znači da su je priznali u cijelosti /

 

pravdu sam odlučio potražiti u parničnom postupku.

Došao sam po papirologiju u Porsche leasing

 

gdje prvi puta vidim dokument koji glasi otprilke ovako :

 

"Oštećenik izjavljuje da će se isplatom 50 % štete odreći svih daljnjih potraživanja"

i u potpisu Porsche leasing, bez igdje mene spomenutog koji sam policu ugovorio i platio.

 

Napao sam leasing kuću i rekao im da je to protupravno nagoditi se sa osiguranjem,

 

jer sam ja taj koji sam vlasnik police osiguranja,

/ oni su vlasnici vozila/

i da su za tako nešto svakako trebali i moju suglasnost. Oglušili su se,

 

vozilo sam vratio, i sada počinju muke po Mateju.

 

Šta da radim? Da li sam u pravu, jer ako sam ja ugovaratelj police osiguranja,

 

a oni su oštećenik...da li je onda njihov čin protupravan i da li ja imam šanse dobiti na sudu ovu parnicu,

 

jer koliko sam se do sada uspio posavjetovati sa nekim odvjetnicima,

 

izgleda da sam u pravu. No, eto...covjek nikada nije siguran pa molim nazočne na ovoj temi ako nešto znaju neka se jave. :-)

 

 

Hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam stručnjak u tom području ali u mojoj polici za auto u leasingu piše da je korisnik osiguranja leasing kuća, isto tako znam slučaj susjeda kojem je izgorio kombi zbog tehničkog kvara i osiguravajuća kuća je isplatila osiguranu svotu leasing kući a njemu niti lipe iako je bio otplatio već više od pola kombija jer je to tako kod leasinga ti si korisnik a ne vlasnik za razliku od kredita kad si vlasnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija