Jump to content

Please - Tražim skriptu iz Trgovačkog


Karmela

Preporučene objave

Samo jedna mala napomena... iskljuci caps lock.

 

U ovakovoj vrsti komunikacije, pisanje velikim slovima ne smatra se bas pristojnim. To ti je kao da pricas s nekim a on se konstantno dere na tebe bez obzira o cemu pricate.

 

Hvala

 

P.S.

Slobodno si sacuvaj tih 100 kuna jer legalis i postoji da ne moras nekoj susi dati te novce, ovdje je sve for free! A kad polozis, runda za ekipu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Hey,

pliz posaljite i meni skriptu na danigoran@yahoo.com

thx...:-)

 

 

 

Karmela je napisao:

Molim neku dobru dušicu da mi pošalje ako ima skriptu iz Trgovačkog prava sa novim izmjenama ako uopće postoji - na mail kcipric@yahoo.com ili k.cipric@vip.hr :klanjam: :klanjam: :klanjam: :klanjam: :klanjam: :klanjam: :klanjam: :klanjam: :klanjam: :wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... da su svi dobili ono sto su me trazili. Ako je nekome islu u duplo, ispricavam se, ali stvarno vise ne mogu pratiti kome sto ide od silnih mailova.

 

Netko od vas je rekao da ima nekih problema sa skriptom iz trgovackog i da nije azurirana do kraja. Skripta je sa seminara u zimu 2003/04.. Ja sam po njoj polozila :-D a dopisala sam si rukom na nju korekcije i ono sto sam smatrala da nedostaje a bitno je. Nesto cete ocito morati i sami napraviti :-P

 

Dobro pogledajte treba li kakvih izmjena u njoj, da ne ispadne da vas nisam upozorila.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi,

 

samo vi ucite i snalazite se. Da nemate diplomu ne biste ni mogli na pravosudni. Izgleda da neki u svoje virijeme nisu ni znali za to.

 

Nemojte da vas uznemiravaju postovi ljudi koji se javljaju kao anonimusi, a zapravo su registrirani korisnici. Konkretno osoba koja je ostavila post ima isti IP kao i korisnik marko_papak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače što se tiče skriptice i promjena obratite pažnju da u stečajnom postupku više nema stečajnog vijeća i kod dijela iz Trgovačkog kod upisa obrtnika kao trgovca pojednica u sudski registar određeno je 2 mil. kuna godišnjeg prihoda kao kriterij za upis u sudski registar i 15 mil. kuna kao dužnost upisa, a u skripti su iznosi u eurima.

Toliko od mene!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... da su svi dobili ono sto su me trazili. Ako je nekome islu u duplo, ispricavam se, ali stvarno vise ne mogu pratiti kome sto ide od silnih mailova.

Ane, sta mislis o ideji da napraviš link s kojeg bi svi zainteresirani mogli downloadati tražene materijale (ideja je Tommyeva, pa ga molim za prijenos autorskih prava ;-) )? Na taj bi način materijali bili dostupni svim zaintersiranim a ti više ne bi trebala paziti oko svega kome sta, kako kada i zasto.

 

Ovo je samo ideja, pa ti vidi :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aquamaris je napisao:

pratiti kome sto ide od silnih mailova.

Ane, sta mislis o ideji da napraviš link s kojeg bi svi zainteresirani mogli downloadati tražene materijale (ideja je Tommyeva, pa ga molim za prijenos autorskih prava ;-) )?

 

Nisam bas sigurna cija je to ideja izvorno... u svakom slucaju, vec je davno takav folder pripremljen a nikako da to obavimo. Dapace, vec su i s drugih stranica trazili da im ustupimo materijale za downoload korisnicima tih stranica.

 

Valkiyra, sorry, nisam zaboravila na tebe, samo je guzva.

 

Hvala na ideji, bit ce i to... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Dobro došao!!! Čuj odi na stranicu www.andall.org i tamo možeš u dijelu za pravosudni ispit naći skriptu za trgovačko, ovrhu i obiteljsko. Skripta za trgovačko nije rađena po novom zakonu, ali izmjene su ti vrlo male. U njoj su ti najvažnija pitanja koja se vrte na ispitu, tako da ti je to dovoljno. U svakom slučaju malo pripazi na izmjene. Stečaja nema ali stečaj ti se pita svega 100 članaka, tako da to u osnovama nije tako teško proći. Sretno.

Još nešto niti ove dvije skripte nisu skroz nove ali imaju dobro kompletirana pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Dragi moji imam radosnu vijest. Od postojecih skripti i zakona sam napravio kvalitetnu skriptu na 30-ak stranica. Kvaliteta je zajamcena (rasturio sam na pravosudnom uceci iz tih izvora). Skripta sadrzi ZTD, Stečajni zakon, Ugovore o zeljeznici, Zakon o prijevozu u cestovnom, prometu, osiguranje, najvaznije o koncesijama (sto ponekad pita Gaspar) i osiguranje. Jedino cete mjenicu morati iz Gradjanskog

 

Skrpitu saljem samo na zahtjev poslan na antesprlje@yahoo.com jer mi je tako lakse slati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citajuci raznorazne skripte koje su ljudi sastavili iz trgovackog prava, a kojih sam se uspjela docepati, osjetih potrebu obavijestiti one koji su odlucili samo po skriptama uciti kako ima nekih nedosljednosti u skriptama.

1. Zakon o prijevozu stvari u cestovnom prometu ne postoji….pretpostavljam da se mislilo na Zakon o prijevozu u cestovnom prometu (NN 178/04, 48/05, 151/05,111/06) i u njemu se uopce ne obraduje tematika ugovora, u smislu ugovora o prijevozu tereta/putnika/prtljage u cestovnom prometu na nacin na koji su se ugovori o prijevozu u zeljeznickom prometu obradili u Zakonu o ugovorima o prijevozu u zeljeznickom prometu; jedini ugovor koji se tamo poimenicno spominje je ugovor o podvozarstvu, i to ne u detalje; inace kljucni pojmovi koji se mogu naci u tom zakonu su: licencije, izvod licencije, javni linijski prijevoz putnika, posebni linijski prijevoz putnika, povremeni prijevoz putnika u cestovnom prometu, prijevoz za vlastite potrebe, prijevoz putnika naizmjenicnim voznjama, autotaksi prijevoz, javni prijevoz tereta, prijevoz tereta za vlastite potrebe, kabotaza, autobusni i teretni kolodvori, putni list, putni radni list, teretni list itd.

2. Pomorsko dobro te koncesije na njemu nisu uopce uredeni pomorskim zakonikom, kako u nekim skriptama pise, cak velikim slovima! Nego je to uredeno Zakonom o pomorskom dobru i morskim lukama, (NN 158/03,100/04, 141/06) koji nije na popisu literature za PI.

 

Znam da se prica kako su navedeni zakoni kao i njima slicni marginalni za cijeli PI ..ali svejedno sam samo htjela ispraviti zabludu kod onih koji nisu ni bili svjesni da su u zabludi..

Za one koji su to sve znali i prije mog posta neka ga zanemare..

 

Inace ono sto je u skriptama pisalo o pojmovima koji se nalaze u ZTD-u nisam niti citala samo zato sto me nije zanimalo..obzirom da sam to ucila po zakonu, a ne skripti..

 

Pozdrav svima!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi,

 

najdobronamjernije Vam kažem (kao kolegica koja je položila ispit) da Vam je nabolje uzeti Petrovićevu knjigu (na Pravnom faxu) "Osnove trgovačkih društava" i po njoj naučiti trg. Knjiga ima oko 170 str., a možeš je naučiti za dva dana (toliko je lagano pisana). Naglašavam da je to i više nego dovoljno (naravno ,kada saznate komisiju pogledaš da li još nešto ispituje tvoj ispitivač i naučiš i to). Ja sam imala na komisiji Lovrić (sutkinja Viskog trgovačkog) i za nju je to bilo i više nego dovoljno, doslovno sam rasturila sva pitanja (naravno, ona pita i stečaj, ali samo par pitanja, i za njih mi je trebalo sat vremena da ih naučim). Ljudi, ne zamarajte se skriptama, bit će Vam puno lakše učiti iz ove knjige jer je uistinu kao roman napisana, trebat će Vam dva dana da je naučite,a na ispitu ćete rasturiti, zajamčeno.

Pozdrav i sretno svima! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija