Jump to content

Kako dokazat Vlasnistvo


Petar38

Preporučene objave

Mozda ovaj moj primjer ima vec negdje ovdje ali ja iskreno nista konkretno nisam nasao.

 

Susjedno zemljiste od 100m2 pripada covjeku kojega poznajem i on mi zeli to prodati zasto sam ja naravno zainteresiran.

Problem se pojavljuje da je to Zemljiste u Vlasnistvu RH tako su bar rekli u Katastru.

Doticni gospodin ima Kupoprodajni ugovor iz1984 da je to kupio a poziva se i na svjedoke koji su spremni i pismenu izjavu dati.

Buduc da vrlo malo poznajem te sve pravne postupke,interesira me dali i kako je uopce moguce da se to zemljiste vrati u vlasnistvo doticnog gospodina.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima Kupoprodajni ugovor ali izgleda da ga nikad nije uknjižio pravo vlasništva na svoje ime.

 

Usvjedoke se pravo može i realizirati tako da se prenese vlasništvo na vađše ime.

Pošto je zemljište u vlasništvu države, ispada da ga je taj gospodin i kupio od države.

Dakle, čista stvar

Idite u katastar sa katastarskom česticom i u Zemljišno knjižni odjel, i vidite na koga glasi čestica.

Možete napraviti novi Kupoprodajni ugovor direktno između bivšeg vlasnika (RH) i vas bez posredovanja osobe koja ima kupoprodajni ugovor.

Vjerojatno taj ugovor bviše i ne vrijedi, nisam siguran u to.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija