Jump to content

Podstanar


zajedno

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Imam jedan problem oko postanarstva.

 

Već 6 godina plačam jednom " GAZDI " tj kućevlasniku postanarstvo, dao sam do sada točno 120,000,00 kuna za stanovanje. U toj kući se rodilo moje dvoje djece.

Gazdarica nam je otkazala stan po rođenju drugog djeteta tj. u 2. mjesec ove godine tako da je beba stara 2,5 mjeseca.

Zanima me dali imam neka prava zaštite tako da silom prilika ostanem u stanu dok mi beba ne ojača.

 

Moram napomenuti i to da od pomenute gazdarice nikada nisam dobio nikakav račun za najamninu. a niti ugovor koji je uvijek obečavala napraviti.

 

Dakle dali mogu potražiti ZAKONSKI prava ZAŠTITU do nekih godinu dana da ostanem u stanu dok se ne snađemo.

 

Lijepi pozdrav ? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nažalost to vam je danas takvo vrijeme došlo

 

ona je gazdarica stan je njezin i ona odlučuje..

koliko ja znam a isto sam podstanar ne postoji nikakav zakon ili nesto sto bi vas stitilo u vasem slučaju osim sto i sami znate otkazni rok 30 dana . nazalost susječam se s vama jer sam i ja postanar pa znam kako to ide

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

A čujtej, da je gazdarica htjela plaćati porez, zapravo bi ga plaćao podstanar kroz povećanu stanarinu. Gazdarica bi opet kroz godine dobila svojih 120k kn, a onaj "višak" od povećane stanarine bi išao za porez.

 

U takvoj sam i ja situaciji bio. Ili ću dati gazdi na ruke X iznos, ili na ugovor no onda je iznos X+porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija