Jump to content

Čekanje!


pierre-senna

Preporučene objave

nemam pojma po kojoj "caki" izračunavaju akontaciju,ja sam dobio akontaciju 1500,ookn isto prof.nesp.50-50,bez rvi....ustvari dobit češ zaostatake sve do zadnje lipe,samo je sad problem preživjet do rješenja i zaostataka ,fujjj....

....ja sam se zadužio pa kad sam dobio vratio i bio na poz.nuli,eto to ti je jedna od sulucija.izračun sam čekao 9 mjeseci od 1.do 9.mjeseca 2007..sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel netko zna koliko se čeka na poziv za ponovno vještačenje, nakon što se podnio zahtjev u mirovinsko za ponovno vještačenje ( obnovu postupka ) koliko se čeka od dana od kada ovi zaprime u mirovinskom zahtjev pa do konačne odluke ? ( barem okvirno )

 

Hoću li dobiti kakav poziv kao prvi puta ili će to ići automatizmom ????? ( Mislim bez da ponovno dolazim tamo nego će odma napisati riješenje i to je to ) ? Mirovinsko = ZG Tvrtkova tu je predan zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobit ćeš poziv 2-3 mjeseca nakon podnošenja zahtjeva. Poziv dobiješ 5-6 dana prije datuma vještačenja, a na vještačenje ideš osobno ili uz pratnju (isto kao prvi puta). A onda do konačnog rješenja opet čekaš 3-4 mjeseca da vještakov nalaz prođe povjerenstvo itd.itd. Svo to vrijeme ćeš dobivati mirovinu, a kad stigne rješenje i zaostatke od dana kada si bio na vještačenju (dakako, ako ocijene da je došlo do pogoršanja).

 

 

Znači, ako je došlo do pogoršanja bolesti, za povećanje mirovine moraš izgledati barem kao ovaj dolje.

 

29okimx.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...sve ti zavisi kako je koji područni ured zatrpan poslom ili samom organizacijom unutar istog .Ja sam dao zahtjev za obnovu postupka,temeljem pogoršanja bolesti i dobio sam poziv za 3 tjedna .Znači za mjesec dana sam bio kod 1.stup vještaka od predaje zahtjeva,,,,,e sad dalje kako se vremenski odvija i ja bi htio znat .Eto u Koprivnici ide relativno brzo...sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

...sve ti zavisi kako je koji područni ured zatrpan poslom ili samom organizacijom unutar istog .Ja sam dao zahtjev za obnovu postupka,temeljem pogoršanja bolesti i dobio sam poziv za 3 tjedna .Znači za mjesec dana sam bio kod 1.stup vještaka od predaje zahtjeva,,,,,e sad dalje kako se vremenski odvija i ja bi htio znat .Eto u Koprivnici ide relativno brzo...sretno

 

Hvala na odgovorima.

 

A recite mi što se tiče tematike razgovora, vremena razgovora i sličnoga s vještakom ima li kakve razlike u odnosu na prvi puta ????? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....lijepo malo popričaš s njim daš mu "svježu "dokumentaciju ak imaš i on ti odmah kaže s kojim će prijedlogom ići ,tj.što je "realno" da potvrdi 2.stup.vještak....ako se ne slažeš s njegovim prijedlogom odmah mu to kaži ,ali za to moraš imati dobre argumente potkrijepljene s lj.dok.a unutra si 10 .15 min i ne grizu,pozz. i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

....lijepo malo popričaš s njim daš mu svežu dokumentaciju ak imaš i on ti odmah kaže s kojim će prijedlogom ići ,tj.što je "realno" da potvrdi 2.stup.vještak....ako se ne slažeš s njegovim prijedlogom odmah mu to kaži ,ali za to moraš imati dobre argumente potkrijepljene s lj.dok.pozz

 

Uz zahtjev sam priložio i svu novu liječničku dokumentaciju od prošli puta. Dok sam sam zahtjev morao predati u dva primjerka, original i kopiju.

Znači ipak da ponesem i originale ?

A prošli puta mi nije ništa rekao , niti koji je omjer , niti koja nesposobnost, to sam tek saznao iz rješenja koje mi je došlo doma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija