Jump to content

izjava o dobrovoljnoj obustavi od plaće


upsy

Preporučene objave

Hitno trebam savjet!

Dobila sam (i svi djelatnici firme od cca 200 zaposlenih) za potpisati izjavu:

 

IZJAVA O DOBROVOLJNOJ OBUSTAVI OD PLAĆE

 

Ja_________(ime i prezime), JMBG______

dobrovoljno pristajem da se od moje plaće, odnosno u slučaju bolesti, od naknade koju primam od tvrtke XY, obustavlja iznos kojim bi se namirila potraživanja koja bi tvrtka XY d.O.o. mogla imati ili ima s osnova izdanog računa od strane tvrtke XY d.O.o. prema meni ili s osnova naknade za eventualno učinjene materijalne štete nad inventarom, osnovnim sredstvima ili drugim materijalnim vrijednostima u posjedu tvrtke.

U slučaju promjene zaposlenja obvezujem se da ću Vas obavijestiti o nazivu i sjedištu nove tvrtke, te ishoditi odobrenje novog poduzeća radi nastavka obustave dijela plaće, odnosno naknade.

U slučaju nemogućnosti plaćanja preko novog poduzeća obvezujem se da ću dospjele rate

plaćati putem FINE, pošte ili banke.

 

Dakle, dobila sam slom živaca

 

:srednji:

sad ne znam kaj da napravim, al znam da ja to ne bum potpisala... :psuje:

Molim vas za nekakav savjet, nemam pojma koja su mi prava i obveze...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle, da bi poslodavac mogao raditi kakav prijeboj na placi radnika, radnik bi mu trebao dati suglasnost jer se to po zakonu o radu ne smije raditi!

 

 

ali, isto tako radnik ne moze suglasnost dati prije nastanka stetnog dogadjaja, dakle, ne bi mogao dati nekakvu generalnu suglasnost na buduce stetne dogadjaje!! recite im da je to protuzakonito, dakle, protivni clanku 88. stavku 2. zakona o radu i da ne zelite potpisati. uostalo, i da potpisete, to bi bilo nistavno.

 

najprije bi se trebala dogoditi kakva steta pa onda vi pristanete na prijeboj, a ne ovako!

 

 

uostalom, radnik je duzan stetu naknaditi samo ako je namjerno ili zbog krajnje nepaznje uzrokovao stetu poslodavcu, a ne bilo kakvu stetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

novi zakon? ma nije to nikakav novi zakon, vec procisceni tekst zakona, no, navodi se zakon o radu s izmjenama i dopunama, a ne procisceni tekst - tako se barem radi sluzbeno, sto se vidi u svim presudama vrhovnog suda, a i u tumacenjima ministartsva rada

Zabrana prijeboja

 

Članak 87. (94. pročišćeni tekst)

(1) Poslodavac ne smije bez suglasnosti radnika svoje potraživanje prema radniku naplatiti uskratom isplate plaće ili nekoga njezinoga dijela, odnosno uskratom isplate naknade plaće ili dijela naknade plaće.

(2) Radnik ne može suglasnost iz stavka 1. ovoga članka dati prije nastanka potraživanja.

 

edit: no, svejedno sam fulala - napisala sam gore 88. umjesto 87. :-D, pardoncek

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija