Jump to content

Kazna za isteklu osobnu


tito

Preporučene objave

Trebao bi pomoć,ako je moguća više.policajac me zaustavio na kružnom toku.upitao me zašto ne prelazim preko pješačkog prijelaza,bla bla...uglavnom,nakon što sam pokazao osobnu iskaznicu koja je istekla rekao mi je da će mi dati kaznu za prijelaz na neoznačenom...ispisao je kaznu,koju ja nisam htio potpisat bez odvjetnika...naljutio se i dao mi još kaznu za osobnu.nakon dvije godine došla mi je kazna od 3000kn!!!!!!na koju se nisam žalio.opet nakon godinu dana mi je došlo da se javim na sud sa uplatnicom ili će ići naplata preko porezne uprave? IMA LI MI SPASA???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam vidjela i ostala bez riječi - da on se naljutio!

Iako, moram priznati da imam puno više razumijevanja za kažnjavanje u prometu. Ove debilane s opojnim drogama su mi kao crvena krpa razjarenom biku. Voljela bih vidjeti da muž zlostavljač bude instantno kažnjen s 5000 kn. Ali ne, nije nosio joint u džepu dok je suprugu mlatio, pa nema veze :smijeh:

Inače, vidim da sam preimenovana - moj broj je 1495 - odnosi se na (krivu :-) godinu otkrića Amerike, a ne na godinu završetka II. svjetskog rata.

Međutim, tema: koliko ja vidim, zastarni rok ipak nije prošao. Odugovlačili su, ali poslali prije nastupanja zastare?

Jesam u pravu?

Kako bilo, pisati žalbu, to se uvijek mora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog čega ste ostali bez riječi, jer se policajac naljutio.

šta je trebao, uočio je osobu kako na kružnom toku prelazi cestu izvan označenog pješačkog prelaza i tako ugrožava i sebe i druge i isti mu prijeti odvjetnikom???

fala bogu da će onda policajac pisati šta god nađe od prekršaja ili mislite da će se uplašiti i ne pisati ništa.

ako je čovjek u prekršaju onda je pametnije nasmijati se i pokušati preko šale izbjeći pisanje kazne, a ne prijetiti odvjetnikom jer se takvih prijetnji odvjetnicima, prijateljima, poznatim osobama uglavnom nitko ne boji i djeluju uglavnom upravo suprotno.

tito je učinio veliku grešku jer nije iskoristio zakonska sredstva koja su mu bila na raspolaganju, žalba,prigovor i ostali načini odugovlačenja, tako da bi bilo pametno pisati sada žalbu ili prigovor ukoliko nisu prošli zakonski rokovi, u suprotnom presuda će postati pravomoćma i ztbogom... :majstor::majstor:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:

zbog čega ste ostali bez riječi, jer se policajac naljutio.

 

----------------------------------------------------------------

Pa da, šta se on ima 'naljutiti', inatiti, osvećivati ili sl, ako čovjek koristi svoje zakonsko pravo da ne potpiše?

Tipična samovolja, postupanje s pozicije sile (u čemu masovno uživaju), neprofesionalnost...klasika.

---------------------------------------------------------------

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja imam zakonsko pravo da ne potpišem, ali onda policajac ima zakonsko pravo da za neki prekršaj da upozorenje a za drugi piše kaznu.

kada bi policajci za svaki naš prekršaj pisali kaznu, o :kavica: nda niko ne bi bio bez kazne. poanta je da uglavnom, naglašavam uglavnom policajci ako se radi o više prekršaja pišu kaznu za najmanji a ostale zanemare, pa kako tko voli..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marija_1495 je napisao:

Već sam vidjela i ostala bez riječi - da on se naljutio!

Iako, moram priznati da imam puno više razumijevanja za kažnjavanje u prometu. Ove debilane s opojnim drogama su mi kao crvena krpa razjarenom biku. Voljela bih vidjeti da muž zlostavljač bude instantno kažnjen s 5000 kn. Ali ne, nije nosio joint u džepu dok je suprugu mlatio, pa nema veze :smijeh:

Inače, vidim da sam preimenovana - moj broj je 1495 - odnosi se na (krivu :-) godinu otkrića Amerike, a ne na godinu završetka II. svjetskog rata.

Međutim, tema: koliko ja vidim, zastarni rok ipak nije prošao. Odugovlačili su, ali poslali prije nastupanja zastare?

Jesam u pravu?

Kako bilo, pisati žalbu, to se uvijek mora.

 

hm... ako me sjećanje ne vara, baš sam sa brojem jedan bio tada na brodu kad je otkrivena amerika i to je bilo 1492.

možda griješim. u svakom sličaju čista petica iz simpatičnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Jethro je napisao:

marija_1495 je napisao:

Već sam vidjela i ostala bez riječi - da on se naljutio!

Iako, moram priznati da imam puno više razumijevanja za kažnjavanje u prometu. Ove debilane s opojnim drogama su mi kao crvena krpa razjarenom biku. Voljela bih vidjeti da muž zlostavljač bude instantno kažnjen s 5000 kn. Ali ne, nije nosio joint u džepu dok je suprugu mlatio, pa nema veze :smijeh:

Inače, vidim da sam preimenovana - moj broj je 1495 - odnosi se na (krivu :-) godinu otkrića Amerike, a ne na godinu završetka II. svjetskog rata.

Međutim, tema: koliko ja vidim, zastarni rok ipak nije prošao. Odugovlačili su, ali poslali prije nastupanja zastare?

Jesam u pravu?

Kako bilo, pisati žalbu, to se uvijek mora.

 

hm... ako me sjećanje ne vara, baš sam sa brojem jedan bio tada na brodu kad je otkrivena amerika i to je bilo 1492.

možda griješim. u svakom sličaju čista petica iz simpatičnosti.

 

Točno, bilo je to 1492. Ja tobož jedino tu godinu zapamtila iz škole, a ono krivo! Sad je bar okrugli broj, za utjehu :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tito je napisao:

ovako-prekršaj je bio 11.02.2006,a prekršajni nalog je 26.01.2007

 

zastara izvršenja nije nastupila, prema tome s razlogom je sve ovo prethodno što ste rekli.

ako je nalog pisan 26. 01. 2007. g., ne znam kad ste ga zaprimili, ali pretpostavimo da ste ga primili u veljači 2007, a to znači da zastara izvršenja nastupa u veljači 2009. g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija