Jump to content

investicija u kaparirani stan prilikom odustajanja od kupnje


romano

Preporučene objave

Na osnovu predugovora o kupnji stana dobio sam ključeve stana kako bi pripremio stan za stanovanje.Stan sam djelimično adaptirao-potrošio nešto novaca.

U slučaju da se predugovor NErealizira kakva su moja prava.Što je s kaparom, a što s investicijom u stan.

Dali propada i jedno i drugo ili se nešto da izvući?

Puno hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovisi šta ste napisali u predugovoru...

 

Dok se ne jave pravnici, ja vam mogu navest situacije koje ja imam.

 

U predugovoru o kupnji ovjerenom kod jb a sastavio ga je moj odvjetnik, imam stavku da ako ja odustanem (kupac), gubim kaparu dok ako prodavatelj odustane, vraća duplu kaparu...

 

Za investicije ne znam.... možda ga možete utužit, ali mislim da nećete dobiti ništa jer vi zapravo ulažete u tuđe vlasništvo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja imam osjećaj da od ulaganja neću uspijet ništa vratit.Ulaganje u tuđu imovinu mislim da je to ključ svega.

Izgleda da sad sve ovisi o dobroj volji prodavatelja.

Mislim da sam u lošoj poziciji.

A dali imam što sa pravne strane tražit.............,nadam se da će neki pravnik dati komentar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nismo nikakav dodatni ugovor potpisali.

Što se tiče kapare ona je uobičajeno ugovorena. Ako ja odustanem ostaje njemu,a ako on odustane onda vraća duplo.

Investicija u njegov stan samo je povećala moje financijske izdatke,i stavila me u loš skoro nikakav položaj.

Moje mišljenje je da se pokušam dogovorit s prodavateljem da se stan dalje proda i iz toga nadomiri makar dio mojih troškova.???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija