Jump to content

samopomoc


buldozer

Preporučene objave

buldozer je napisao:

dali se preporuca cekati da se zavrsi spor za ometanje posjeda prije koristenja prava samopomoci?

 

nikako. u tom i jeste stvar - samopomoć prije suda!

 

 

kakvi su rizici koristenja samopomoci prije uopce pokretanja spora? naravno,misli se na primjerenu samopomoc,bez ozljeda i sl.

 

nikakvi. kako si i napisao, ne smiješ nikoga ozlijediti, nanositi materijalnu štetu ni išta slično.

 

zapamti: bolje da on tebe tuži radi povrede svojih "prava", nego da ti njega tužiš zbog ostvarenja svojih.

 

napiši konkretno o čemu se radi.

 

inače, samopomoć je nešto za čim rijetko tko poseže, a u 90% slučajeva je jedino rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na savjetu jethro. svakako cu jos pitat odvjetnika za savjet. stvar je u tome da on ima prostoriju pod plocom ispod mog prozora i sad je probio plocu i stanio unutarnje stepenice da moze izlazit van. ..na plocu,koja je u naravi moja terasa.. ..kao sta vidis tip nije sav svoj. mislim da bi bila primjerena samopomoc da ja na taj izlaz stavim nekoliko daski i betonskih blokova. ..bar dok ga sud ne prisili da vrati prvobitno stanje (neda mi se cekat zavrsetak spora jer bi moglo potrajat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija