Jump to content

nova parcelizacija


imported_znatiželjan

Preporučene objave

Molim da me netko tko ima iskustva uputi što mi je činiti u slijedećem predmetu.

Naime brat i ja, nakon smrti oca, nasljedili smo kuću uz prvo doživotnog korištenja naše majke.

Sama kuća nalazi se na velikom građevinskom terenu cca 6500 metara kvadratnih, ali koji se sastoji od tri katastarske čestice,s time da sama kuća presjeca među dvije katastarske čestice.

Budući da brat nije zainteresiran za kuću dogovorili smo se da ću ja njemu isplatiti razliku njegovog dijela ( uz dogovor sa našom majkom koja živi u istom domaćinstvu samnom)te smo tako i napravili.

Sada bi htijeli da te tri čestice podjelimo na dva jednaka djela tj na sjeverni - bez kuće koji bi pripao mome bratu i južni -sa kućom koji bi pripao meni.

Moje pitanje glasi, što moram poduzeti da bi od tri katastarske čestice napravili dvije i to na gore opisani način.

Jedni mi kažu da to sve može odraditi geometar ali mu je za to potrebna građevinska dozvola, lokacijska dozvola,itd(naravno da sve dozvole imam), a drugi da geometar mora sve to samo izmjeriti i damu nisu potrebni takvi dokumenti.

Pitam jer je razlika u iznosu koji moram platiti za jednu ili drugu verziju.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatiželjan je napisao:

Jedni mi kažu da to sve može odraditi geometar ali mu je za to potrebna građevinska dozvola, lokacijska dozvola,itd(naravno da sve dozvole imam), a drugi da geometar mora sve to samo izmjeriti i damu nisu potrebni takvi dokumenti.

Pitam jer je razlika u iznosu koji moram platiti za jednu ili drugu verziju.

Hvala

 

Ako su čstice u istoj katastarskoj općini, ako im je isti vlasnik-suvlasnik, i ako su susjedne, možete zatražiti u Gruntovnici da vam se spoje u jednu česticu, ili zatražite razvrgnuće suvlasništva tako da ćete geometrijski podijeliti zemljište.

 

 

Geometar vam je neophodan da odredi na terenu smještaj čestica i prijavi u ZK prijavni list za spajanje čestica u 1 ili dvije.

Geometru je za to potrebna kopija katastarskog plana, a građevna dozvola njega ne interesira.

 

Good luck

Mike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija