Jump to content

HRVI -invalidnine


rodax

Preporučene objave

Poštovanje!

Postavi bih javno pitanje našoj ministrici branitelja i i i..da ne nabrajam, nadam se da ne i budućoj kandidatkinji za predsjednika, jer, iako je ,budimo iskreni, puno napravila za nas branitelje, mislim da nam još treba kao ministrica. Neka mi odgovori kada namjerava izvršti usklađivanje invalidnina RVI. Jer godinama se nisu mijenjele ni usklađivale,tako da sad sramotno djeluju te silne cifre od 200, 350, 480 kn... A puno građana misli kako smo strašno povlašteni i da imamo velike mirovine (3606,50 moja,kao 60 postotni rvi) pa onda se zapitajte kako se mi osječamo kao takovi "bogataši" . Nažalost, postoje neki sa mirovinama koje ni ja po nikojem izračunu ne uspjevam izračunati, ali to je manji broj branitelja i dajem mogučnost da su izračuni ispravni. Da se ne usmjerim na krivi put, završavam i ponavljam, KADA će se konačno preći sa obečanja na djela, kada će se uskladiti i povećati invalidnine za Rvi ! HVALA :-?

 

sdssUsklađivanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Bogu mirovina mi je dobra, tako da se ni ne obazirem na 114 kuna invalidnine koja mi na račun sjedne sredinom mjeseca. Kada i ako se i bude povećala, biti će to za jednocifreni postotak. Nije problem u invalidninama, već u nesrazmjernim visinama mirovina sa stvarnim zdravstvenim stanjima nas branitelja, ali to je već druga (bolna) tema. Žao mi je samo mojih prijatelja HRVI-a koji su ostali u sustavu i koji će vrlo brzo "morati" u mirovinu i čija će mirovina realno biti manja od moje, kao što je i moja manja od onih koji otišli ranije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje! Postavi bih javno pitanje našoj ministrici branitelja i i i..da ne nabrajam, nadam se da ne i budućoj kandidatkinji za predsjednika, jer, iako je ,budimo iskreni, puno napravila za nas branitelje, mislim da nam još treba kao ministrica. Neka mi odgovori kada namjerava izvršti usklađivanje invalidnina RVI. Jer godinama se nisu mijenjele ni usklađivale,tako da sad sramotno djeluju te silne cifre od 200, 350, 480 kn... A puno građana misli kako smo strašno povlašteni i da imamo velike mirovine (3606,50 moja,kao 60 postotni rvi) pa onda se zapitajte kako se mi osječamo kao takovi "bogataši" . Nažalost, postoje neki sa mirovinama koje ni ja po nikojem izračunu ne uspjevam izračunati, ali to je manji broj branitelja i dajem mogučnost da su izračuni ispravni. Da se ne usmjerim na krivi put, završavam i ponavljam, KADA će se konačno preći sa obečanja na djela, kada će se uskladiti i povećati invalidnine za Rvi ! HVALA sdssUsklađivanje

 

Pitanje je vrlo zanimljivo kao što je prisutna Vaša, a i naša ogorčenost glede te tematike.

 

Invalidnina, odnosno novčani iznos koji dobivamo za invalidninu je više nego sramotan, ne mijenja se već godinama,a nekada je invalidnina (u prošlom tisućljeću) bila veća srazmjerno postotku invaliditeta, nego sada (ako se sjećate).

 

Mislim da bi se trebalo hitno nešto poduzeti, odnosno reagirati glede te braniteljske problematike te ministrici dati do znanja da se invalidnina nije mijenjala još od vremena dok je SDP bio na čelu politike (za vrijeme vladavine SDP-a nam je i smanjena invalidnina) i do sada se ista nije uvećala niti lipe.

 

Glede navedenog, poseban pozdrav našem "dragom" bivšem ministru Pančiću. :palacdolje:

 

:zao::zao::zao::zao:

 

Vjerojatno branitelji sada smetaju (kako ono neki dragi nam političari kažu) državnim institucijama (pogodite tko ovakovim izrazima opravdava svoje nezalaganje-nemoć i neznanje te nezainteresiranost za braniteljsku problematiku) dok im 1991.-1992. kada je trebalo guzicu staviti pred nišan srbočetničkim i ostalim "veseljacima" branitelji i HRVI uopće nisu smetali.

 

Pitanje koje ste postavili je potpuno opravdano i trebalo bi neke bisere koji u Saboru dobivaju dnevnice i nemaju pametnijeg posla osim što se bore za ispravke netočnih navoda, da razmotre i provuku kroz mikrofone i ovu temu.

 

Vidi

 

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Mrljavac je napisao:

Poštovanje! Postavi bih javno pitanje našoj ministrici branitelja i i i..da ne nabrajam, nadam se da ne i budućoj kandidatkinji za predsjednika, jer, iako je ,budimo iskreni, puno napravila za nas branitelje, mislim da nam još treba kao ministrica. Neka mi odgovori kada namjerava izvršti usklađivanje invalidnina RVI. Jer godinama se nisu mijenjele ni usklađivale,tako da sad sramotno djeluju te silne cifre od 200, 350, 480 kn... A puno građana misli kako smo strašno povlašteni i da imamo velike mirovine (3606,50 moja,kao 60 postotni rvi) pa onda se zapitajte kako se mi osječamo kao takovi "bogataši" . Nažalost, postoje neki sa mirovinama koje ni ja po nikojem izračunu ne uspjevam izračunati, ali to je manji broj branitelja i dajem mogučnost da su izračuni ispravni. Da se ne usmjerim na krivi put, završavam i ponavljam, KADA će se konačno preći sa obečanja na djela, kada će se uskladiti i povećati invalidnine za Rvi ! HVALA sdssUsklađivanje

 

Pitanje je vrlo zanimljivo kao što je prisutna Vaša, a i naša ogorčenost glede te tematike.

 

Invalidnina, odnosno novčani iznos koji dobivamo za invalidninu je više nego sramotan, ne mijenja se već godinama,a nekada je invalidnina (u prošlom tisućljeću) bila veća srazmjerno postotku invaliditeta, nego sada (ako se sjećate).

 

Mislim da bi se trebalo hitno nešto poduzeti, odnosno reagirati glede te braniteljske problematike te ministrici dati do znanja da se invalidnina nije mijenjala još od vremena dok je SDP bio na čelu politike (za vrijeme vladavine SDP-a nam je i smanjena invalidnina) i do sada se ista nije uvećala niti lipe.

 

Glede navedenog, poseban pozdrav našem "dragom" bivšem ministru Pančiću. :palacdolje:

 

:zao::zao::zao::zao:

 

Vjerojatno branitelji sada smetaju (kako ono neki dragi nam političari kažu) državnim institucijama (pogodite tko ovakovim izrazima opravdava svoje nezalaganje-nemoć i neznanje te nezainteresiranost za braniteljsku problematiku) dok im 1991.-1992. kada je trebalo guzicu staviti pred nišan srbočetničkim i ostalim "veseljacima" branitelji i HRVI uopće nisu smetali.

 

Pitanje koje ste postavili je potpuno opravdano i trebalo bi neke bisere koji u Saboru dobivaju dnevnice i nemaju pametnijeg posla osim što se bore za ispravke netočnih navoda, da razmotre i provuku kroz mikrofone i ovu temu.

 

Vidi

 

:zao:

 

 

pitanje postavite Đakiću,saborskom zastupniku i prvom čovjeku HVIDR-e, da čujete njegov odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija