Jump to content

kupoprodajni ugovor za nekretninu


nova48

Preporučene objave

prije svega pozdrav.naravno da mi treba malo zdrave pameti i savjeta jer sam upravo izgubila glavu.evo kako stoje stvari:prije 5 god.suprug i ja kupili smo nekretninu-kuću sa voćnjakom iza zaprešića.iz razno raznih razloga nisam pokrenula upis vlasništva nego sada kada mi je to potrebno.ali: 1.u kupoprodajnom ugovoru navedene su čestice bez površine

2.ta površina upisana je na poreznom rješenju kada sam plačala porez

3.kažu ugovor nije dobar

4.uredno platila (prije 5 g.)agenciju koja je sastavljala ugovor(ne mala provizija!!)

5.uredno platila javnog bilježnika koji je sve potvrdio

6.agencija vršila isplatu-nemam papir da je kupac primio lovu,ali me do danas nije tužio,pa valjda je

7.vlasnica agencije na žalost u međuvremenu umrla

8.pojima nemam kako da dođem do prodavatelja nekretnine-a baš i ne želim

odakle da krenem,koga da uhvatim za gušu,znam nisam ni ja baš nevina u cijeloj priči,ali sada je kasno pljuvati po sebi-nemojte ni vi,molim,za danas mi je dosta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

površina čestice nije uopće bitna već je važno navesti oznaku čestice prema z.k. stanju i dio koji se kupuje tj. da li se kupuje u cijelosti (što se čak i podrazumijeva ako se ne navede drugačije) ili se kupuje idealni dio te čestice izražen razlomkom. Također za upis nije važna činjenica da li je cijena plaćena ili ne ako ugovor sadži dozvolu upisa u z.k.

Ako se ne može doći do prodavatelja jedini put uknjižbe je tužba na utvrđenje prava vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija