Jump to content

Nasljedstvo-roditelji su mi zakomplicirali život


bananarepublic

Preporučene objave

Roditelji su mi poprilično zakomplicirali život, molim odgovor

 

Slučaj 1. Majka živi u izvanbračnoj zajednici(već 13 godina) sa muškarcom koji se doselio sa koferom, a svu svoju imovinu ostavio bivšoj supruzi i kćeri. Stan u kojem žive vlasištvo je moje majke od prije cca 30 godina i ja sam u njemu odrasla. U slučaju da ona umre ima li on ili njgova kći kakva prava?

 

Slučaj 2. Otac živi u braku sa ženom koja ne radi,otac je vlasnik je nekoliko nektretnina koje je kupio u braku, nemaju zajedničku djecu. Kakva su moja prava?, U slučaju smrti maćehe da li sam i ja njezina nslijednica? (ona nema biološke djece), već samo nećake prko granice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaključi sa roditeljima ugovor o doživotnom uzdržavanju.

njihova imovina tada sva ide tebi.

za isti ugovor ne moraju znati i partneri ako imovina nije stečena u braku.a ako je sadašnja imovina stečena sa trenutnim partnerom upitan je ugovor.

 

u slučaju majčine smrti i nje izvanbračni partner nasljeđuje1/2 stana.Njegova kći nije nasljednica tvoje majke.

bolje na vrijeme razgovaraj sa majkom.

 

oca nasljeđjete 1/2 ti i 1/2 njegova druga supruga ako ga nadživi a nju nasljeđuju nečaci.

ako tvoj otac nadživi drugu suprugu ,nasljeđuješ samo ti .

ali sve ovisi i o volji ostavitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A koja pravila vrijede za ovako izvrnut slučaj?

Dakle...

Djed se nakon bakine smrti oženio drugom ženom. Otišao je živjeti u njenu kuću. Suvlasnice te kuće su bile ta druga žena i njena sestra.

Ni jedna ni druga nisu imale djece već samo nećake.

Djed umire prije svoje druge supruge.

Supruga se djelomično umješala u oporuku iza djeda "na štetu" njegove djece iz prvog braka.

Nakon toga umire djedova druga žena, a iza nje njena sestra.

Da li djedova djeca iz prvog braka imaju pravo na dio nasljeđa djedove druge supruge?

Ima li veze to tko je kojim redoma umirao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija