Jump to content

nevažeći kupoprodajni ugovor (zakon o sukcesiji)


Mande

Preporučene objave

Molim stručan odgovor

Zemljište koje je eksproprijacijom oduzeto mojoj familiji 1953. godine, prodano je te iste godine jednom Srpskom poduzeću, koje se nikad nije uknjižilo kao vlasnik tog zemljišta.

Pokrenuli smo tužbu za povrat nepravedno oduzete imovine. Proces na sudu još traje. U međuvremenu dobivamo tužbu od strane "novokonponiranog hrvatskog tajkuna" koji je navodno kupio zemljište od poduzeća iz Srbije i nas želi skinuti kao izvanknjižne vlasnike zemljišta.

Moje pitanje:

Da li je sve ovo moguće u jednoj pravnoj državi, ako se na navedenoj čestici vodi spor?

Da li je taj kupoprodajni ugovor nevažeći s obzirom na Zakon o sukcesiji i Ugovor G koji je još na snazi, gdje stoji da su svi ugovori sklopljeni sa Srbijom i Crnom gorom o trgovanju nekretninama, nevažeći??

Napominjem moja obitelj, točnije moj djed za to zemljište nisu dobili nikakvu naknadu, već je ono oduzeto "u ime naroda",

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupoprodajni ugovor da bi bio pravno važeći mora ga potpisati vlasnik nekretnine.

pošto srpsko poduzeće nema kupoprodajni ugovor potpisan od vlasnika nekretnine nije moglo istu nekretninu .

osporavajte kupoprodajni ugovor.

ukoliko je djeda primio naknadu za zemljište,pa makar i za litru rakije da se napije,srpsko poduzeće je bili izvan knjški vlasnik,mogli su prodati nekretninu.

ako je nekretnina na djedu zašto tražite povrat imovine .

zašro ne pokrenete ponovo ostavinsku za naknadno pronađenu imovinu.

prouči Zakon o vlasništvu N.N.91/91 osobito dio o ugovorima.

pozivajte se i na promašenu pasivnu legitimaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija