Jump to content

Prva nekretnina-promjena adrese stanovanja


dinna

Preporučene objave

Bok svima,imam pitanje.

Suprug mi je prije dva dana postao vlasnik stana od 37 m2,to mu je prva nekretnina,sada mora promjeniti adresu stanovanja i prijaviti se na adresu novokupljenog stana,kako bi bio osloboden od placanja poreza.

Mene zanima,da li se moram i ja kao njegova supruga prijavljivati na novu adresu,ili mogu ostati na ovoj adresi gdje oboje sada zivimo,i zivjet cemo,a necemo zivjeti u stanu.Ja nemam nikakve nikretnine ni imovine koja bi glasila na mene.

Ako se mora samo on prijaviti na novu adresu kao vlasnik stana,koliko dugo mora boraviti na adresi novokupljenog stana,da opet moze promjeniti adresu stanovanja i prijavit se na staru tj.ovu gdje sada zivimo?

Nadam se da nisam previse zakomplicirala,hvala svima na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam imao istu situaciju i porezna uprava je tražila da i moja žena bude prijavljna na toj adresi za koju sam tražio oslobođenje od poreza.

Mislim da ćete se moći ponovo prebaciti na staru adresu kada platite porez, odnosno budete oslobođeni od njega, samo šta to neće biti tako brzo. Evo, ja već čekam više od godinu dana da se riješi moj slučaj osobođenja od poreza, i tek su me prije kojih mjesec dana zvali i tražili to uvjerenje o prebivalištu za ženu i vjenčani list.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Mislim da ćete se moći ponovo prebaciti na staru adresu kada platite porez, odnosno budete oslobođeni od njega, samo šta to neće biti tako brzo. Evo, ja već čekam više od godinu dana da se riješi moj slučaj osobođenja od poreza, i tek su me prije kojih mjesec dana zvali i tražili to uvjerenje o prebivalištu za ženu i vjenčani list.

Dado, nisam sigurna baš za ovo, trebalo bi ipak provjeriti. Olakšica se daje za nekretninu koja će se koristiti kao stambeni prostor, dakle ako ne bude korištena kao stambeni prostor (stanuje se na drugoj adresi) Porezna uprava može ukinuti olakšicu. Znam slučaj kada je dio stana dan u zakup firmi i Porezna je tražila povrat već danih olakšica jer se nekretnina ne koristi kao stambeni prostor već je se daje u zakup.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija