Jump to content

Molim pomoc cl.218 st.8


simaa

Preporučene objave

pozz. molio bi malu pomoc.

burazu je oduzet mobitel posto je bio pozvan u policijsku postaju i dao je iskaz kako nezna ista o tome i da je tek mob. kupio i da nema nikakih snimaka

u potvrdi o privremenom oduzetom predmetom pise samo cl.218 st.8

razlog je da se neka cura skidala 17 ili 18g., a njezin decko je snimo pa su zvali osobe za koje sumljaju tj. pola skole i konobare koji su u blizem krugu skole da je taj snimak na njihovim mob. al na burazovom mobitelu nije nista bilo jer ga je tek kupio i mobitel vrijedi 3000kn+ kartica koja je isto oduzeta pa me zanima do kada mogu zadrzat mob. ako na njemu nema nista i kakva je procedura dalje . hvala puno na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ipak Vi provjerite istinitost bratove piče.

Policija mobitel ne oduzima bez razloga i 99% da je taj mobitel (ili bar Vaš brat) imao neke veze s tim slučajem.

Da li je on samo dobio tu snimku ili je nekom proslijedio ili što slično, druga je stvar, ali nekako jako sumnjam da bi moitel bio oduzet bez razloga.

 

Također sam 100% siguran da nisu oduzeli 300 mobitela, već u vjerojatno par.

 

Mobitel mogu zadržati do kraja kaznenog postupka, a to može biti i koja godina (ako je Vaš brat na ikakav način upleten u kazneno djelo koje ste naveli).

Ako se pokaže da Vaš brat nema veze s tim, mobitel može uzeti odmah po saznanju policije da je "čist"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru.malo prije sam razgovarao sa burazo i rekao je da je dobio taj sadrzaj i da ga je izbriso cim je vidio o cemu se radi i tako je rekao i u policiji kada je davao iskaz i rekli su mu da ce moci u ponedjeljak dobit mobitel tj. da ce ga nazvat, posto je proso ponedjeljak a, nisu nazvali. sad me zanima dali se moze ici provjerit dali ce bit zadrzan ili ce mu vratit mobitel?pa me zanima sta ce sad bit tj. kako sad ide postupak posto je izbriso snimak cim je vidio sta je na njemu i to je naveo u iskazu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je izbrisao kada je vidio o čemu se radi, onda nije počinio djelo (pod uvjetm da nije znao o čemu se radi).

 

Međutim neka brat i dalje nastavi govoriti pa neka kaže da li je ikom slao te snimke (podjećam da se MMS poruke bilježe u TK centru),a slanje preko Bluetootha ili IC veze se kod nekih mobitela također bilježi u memoriji mobitela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija