Jump to content

nesavjesni odvjetnik


luuna1

Preporučene objave

Razvedena sam zadnjih 12 godina i bivši suprug mi je plaćao alimentaciju 750,00 kn. Prošle sam godine u studenom podnijela zahtjev za povećanjem alimentacije jer su se okolnosti promijenile. Sin mi ide sada u osmi razred. Kako nisam imala novca za odvjetnika, a tužbu ne znam sama napisati zatražila sam od Hrvatske odvjetničke komore besplatnog odvjetnika (djeca imaju pravo na besplatnog odvjetnika u slučajevima alimentacije). Pošteno su odradili svoj posao i u roku 15 dana dodijelili mi odvjetnika koji je odmah pokazao da nije sretan što mora sa mnom gubiti vrijeme. Da stvar bude gora, ispostavilo se da su moj bivši suprug i moj odvjetnik prijatelji. Dala sam odvjetniku do znanja da to znam, a on mi je rekao da to neće utjecati na njegov rad. U ovih godinu dana bila sam pozvana na dvije rasprave i na obje otišla. Sutkinja je rekla da će nas još jednom pozvati na što mi je odvjetnik rekao da nema potrebe da i ja budem na toj zadnjoj raspravi. Izričito sam mu naglasila da želim prisustvovati, ali me on ipak nije obavijestio kada je rasprava bila niti me na nju pozvao. Prije nekoliko dana je donešena presuda, ali me odvjetnik opet nije obavijestio. Kako sam u kontaktu s bivšim suprugom, on mi je rekao da je dobio presudu i da je određena alimentacija u visini od 1.100,00 kn kao što mi je i rekao da će biti (moj bivši suprug već šest mjeseci tvrdi da mi neće biti dodjeljeno više od 1.100,00 kn). Nazvala sam odvjetnika i pitala za presudu, a on mi je na to rekao da je on nije dobio. Isti taj dan poslije podne mi je iz njegovog ureda poslana kopija presude koju sam juče dobila. Bivši muž mi je nezaposlen i prikazao je honorarne prihode od 750,00 kn mjesečno. Njegov povremeni poslodavac mu je izdao takvu potvrdu. Usput, taj isti poslodavac se nalazi u zatvoru zbog pronevjere. Bivši suprug je prije dvije godine kupio stan od 84 m2, a kako mu je ove godine umro otac naslijedio je dio kuće u centru grada u kojoj se nalaze i dva atraktivna poslovna prostora koja su izdana. Napominjem da je bivši suprug u vanbračnoj zajednici u kojoj ima dijete te da mu supruga ima plaću isto koliko i ja (s tim da je 2/3 moje plaće u kreditu za stan). Sumnjam da su moj bivši muž i moj odvjetnik bili u sprezi u ovom sporu. Ima li koristi da se žalim na presudu u kojoj je napisano da sam ja u boljoj materijalnoj situaciji. Odvjetnik mi je više štetio nego koristio. Ima li svrhe da se požalim na njegov rad Hrvatskoj odvjetničkoj komori? Ili da sve pustim kako je pa da slijedeće godine kada mi dijete krene u srednju školu ponovo tražim povećanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

luuna1 je napisao:

Dajte ljudi. Da li da pišem žalbu ili ne?

 

a tko ce vam pomoc...zalite se na presudu ako vam nije protekao rok i to sami ili platite nekog drugog odvjetnika.

Sami ste sebi krivi sto ste prihvatili odvjetnika koji nije neutralan. Njemu ne mozete dokazati nista a i da mozete, trebali bi ga tuziti i za to vam opet treba platiti odvjetnika. Zalite se na presudu sto prije jer inace vam otpada i ta alternativa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga moja nema koristi od odvjetničke komore ja sam im prijavila odvjetnicu i priložila sve dokaze ali oni tvrde da nema greške stoga sam se odlučila tužiti odvjetnicu možda zvuči smiješno tražit ću odštetu ali da novac bude proslijeđen teško bolesnom djetetu ja želim samo da shvate da se prema onima koji nemaju hrpu novaca moraju također odnositi korektno ja sam također svoj raču platila nije bilo ništa gratis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

dali si čula za onu .

uzdaj se use i svoje kljuse.

imaš internet pa traži i upoznaj se sa zakonima .

kod nas je velika večina odvjetnika nepoštena .

misle samo kako se obogatiti a ako izgube spor za stranku sliježu ramenima i kažu šta ja mogu to je sud.

plati mi moje po tarifi iako nije bilo uspjeha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija