Jump to content

određivanje daljnjih nasljednika


deimos

Preporučene objave

Da li je moguće u oporuku unijeti klauzulu u kojoj stoji da nasljednici (o ovom slučaju sin i kći) smiju obiteljsku kuću ostaviti jedino svojim potomcima (ujedno potomcima oporučitelja)? Naime želi se osigurati da se nijedan dio obiteljske kuće ne može prodati/ostaviti nekome tko nije iz obitelji.

 

Pročitao sam da nije moguće određivati nasljednika nasljednicima, ali ne znam da li bi se to pravilo moralo odnositi i na ovaj slučaj?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A baš bi glavom kroz zid?

 

Bolje ga je zaobići ako se može.

 

Čitao sam svojedobno da je jedan tajkunčić poželio tako nešto za svoj imetak, pa angažirao ekipu odvjetnika da mu to nekako srede. Možda da se informirate kod njih. :-)

 

Takve želje se ostvaruju zaobilazno, npr. osnuje se zaklada ili firma u čije vlasništvo prelazi nekretnina, a vlasnici firme su nasljednici, pa se ugovorima odredi ... itd.itd. I/ili se iskoriste neki rijetko korišteni dijelovi Zakona o nasljeđivanju, i slično, tako da se nasljeđivanje u suštini ostvari na drugačiji način.

 

Nešto slično kao što Todorić stanuje u hotelu u kojem su članovi njegove obitelji jedini gosti, a ne u vlastitoj kući :-D

 

To je posao za malo maštovitijeg i potkovanijeg pravnika, a ne za kratki odgovor na forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija