Jump to content

u wc-u na plafonu kapi voda ,susjed ignorira


pingvin

Preporučene objave

živim sa trudnom ženom i dvoje male djece u maminom stanu.

iznad nas je živo biče sa ženom i dva odrasla sina.

več se nekih 6 godina kad zatopli pojave velike mokre fleke na plafonu(gljivice su nam podstanari) ,što je moj susjed okarakterizirao sa :nije to ništa u mene curi u potkrovlju kad god pada kiša a to nikog ne zanima.(vodi spor s stambenim od kupnje svog stana u podkrovlju)

bezugovornu pričuvu sam plačao dok mi prije 6 godina sa stambenog nisu odgovorili da oni nemogu uči u stan da bi sanirali štetu i da to ja moram riješiti sa susjedom , poslje mi se više nisu ni javljali.(samo šalju račune i ovrhe)

sad je počelo kapiti i kad je vruče i hladno i moj susjed mi je predložio da u njega nema vode na podu i da si to u plafonu sam popravim.

pitanje:kako objasniti djeci da je to normalno u hrvatskoj da ti susjed piša po glavi,ili jednostavno uzeti bombu i iči na sve ili ništa.... ovo što doživljavamo je bolesno i ponižavajuče..... :place::place::place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pretpostavljam da zgrada ima 3 kata, on je na najvišljem, ti neposredno ispod njega.

ako doista ništa ne želi učiniti, o svom trošku dovedi vodoinstalatera, neka ti napravi ventil u tvojem stanu kojim ćeš zatvarati vodu iznad sebe (sigurno vertikala prolazi kroz tvoj stan) jer se na taj način štitiš od poplave.

naravno, neće imati vode, a ti nećeš imati problema.

pa da onda vidimo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opasno po zdravlje je živiti u stanu s fekalijama na plafonu. Obavezno obavjestite građevinsku inspekciju.

 

Preporučujem vam da odete na savjet odvjetniku.

 

ZAKON O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARNIM PRAVIMA

Nužni popravci

Članak 383.

(1) Kada zbog oštećenja zajedničkih dijelova i uređaja nekretnine postoji opasnost za život i zdravlje ljudi, građevinski inspektor naredit će upravitelju nekretnine, odnosno suvlasnicima ako nemaju upravitelja, izvršenje nužnih popravaka.

(2) Žalba izjavljena protiv rješenja inspektora ne zadržava ovrhu rješenja.

(3) Radi osiguravanja naplate troškova popravaka iz stavka 1. ovoga članka, tražitelj ovrhe ima pravo upisa hipoteke na stan, odnosno drugi posebni dio nekretnine onih suvlasnika koji nisu podmirili troškove popravka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija