Jump to content

Presretac me zaustavio pa sam zbunjen


damarko

Preporučene objave

Dakle, zaustavio me presretac, prosjecna brzina mi je bila 114 na 80 dozvoljenih. .

 

Nakom moljenja i svega sto sam mogao. . rekli su mi dali imam 300 kn za platit pojas al sam odustao . . necu mitit policiju . .

 

Sad, pitao sam ih da mi pokazu moju tablicu, al posto je bilo oko 12 h navecer, zbog svjetala i svega ostaloga na moj auto se vidi samo kao silueta a tablica se ne vidi nikako, jos dok su me snimali, zumirali su me i cijela snimka je nestabilna i polumutna, a tablica se nikako ne vidi . .

 

dali postoji mogucnost da se ta kazna izbjegne ?

dali mogu reci da to nije moj auto jer se tablica ne vidi ? policajac se trudio pronaci i zumirati tablicu al nije islo . . hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se nadovezem

 

 

problem je sto su vas zaustavili, i zbog toga je nevazno kako se vidi registracija.

 

 

ali slijede pitanja

1. da li je rijec o naselju ili ne

2. o kojem je tipu ceste rijec

3. da li ste sigurni da je ogranicenje bilo 80km/h, a ne 90km/h?? - da li vas je presretac pratio kroz koje krizanje. nakon svakog krizanja ogranicenje brzine se ponistava (makar to bio i makadamski puteljak)

4. zar ste pretekli presretaca :-D ili se on zalijepio na vas i poticao vas na vecu brzinu :namiguje:

 

ima tu jos puno pitanja ali najvaznije je - za sto su vas na koncu kaznili :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

da se nadovezem

 

 

problem je sto su vas zaustavili, i zbog toga je nevazno kako se vidi registracija.

 

 

ali slijede pitanja

1. da li je rijec o naselju ili ne

2. o kojem je tipu ceste rijec

3. da li ste sigurni da je ogranicenje bilo 80km/h, a ne 90km/h?? - da li vas je presretac pratio kroz koje krizanje. nakon svakog krizanja ogranicenje brzine se ponistava (makar to bio i makadamski puteljak)

4. zar ste pretekli presretaca :-D ili se on zalijepio na vas i poticao vas na vecu brzinu :namiguje:

 

ima tu jos puno pitanja ali najvaznije je - za sto su vas na koncu kaznili :smijeh:

 

80, slavonska. . .

mislim da nije prelazio krizanja al nisam siguran. .

nisam ga pretekao nego je krenuo zamnom sa stanice. .

mozda me cak i mogao poticati na vecu brzinu, al ne prolazi jer je zumirao sa 200 m. . .

kaznili su me za brzinu od 114

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:

policajci su ti izašli u susret i ponudili da platiš najmanju kaznu. to nije mito, mito bi bio da si im dao te kune a oni te pustili bez pisanja kazne.

 

Istina nije mito, ali ukoliko u potvrdi o naplaćenoj novčanoj kazni stave članak i stavak koji vozač nije počinio, u tom slučaju policijski službenik čini kazneno djelo iz čl. 337. st. 1. KZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće Darkoh, ali to nije bitno, kao što nisu ni bitne opservacije koje daje Ljutko. Eventualno dokazivanje relevantnih činjenica bi moglo biti bitno, ali ako su te činjenice utvrđene neposrednim zapažanjem onda ih ne treba dokazivati (rekao bi legendarni Bayer).

Međutim, Damarko je vozio prebrzo i to je nepobitno jedino je bitno što misli pod time "što je pisac htio reći". Vjerojatno mito pa bih želio detaljnije objašnjenje kako čovjek koristeći se pravilima logičkog zaključivanja može steći uvjerenje o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ufuf

 

gadno vam se pise. pa sto vam bi da ne platite pojas :-o

 

 

moj jedini savjet bi bio da zalbu bazirate da slavonska nije kaznjiva prema clanku 53 vec po clanku 54 jer

24) »naselje« je prostor na kojem se redovi ili skupine zgrada nalaze s jedne ili s obiju strana ceste, dajući mu izgled ulice i čije su granice označene prometnim znakovima za obilježavanje naseljenih mjesta,

 

e sad, ukoliko je to bilo kod vjesnikovog nebodera onda ste kako se to moderno kaze "u banani"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petpetica

 

Ne razumijem, zašto bih to odnio DO pa samo bih htio dobiti odgovor kako je izveden onaj zaključak, ne mislite valjda da bilo tko drugi može bolje obrazložiti kako je došao do određenog zaključka od onog koji je zapravo sam i došao do tog zaključka.

I ništa više ni manje, pa mi nije jasno što bih kod DO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

opet kriva policija !!! vozio si više od dopuštene brzine i sigurno nisi koristio sigurnosni pojas što sad pokušavaš svojim izjavama pljuvati na policajce što su ti ponudili da platiš manju kaznu ???? ma naravno ti nisi bio u nikakvom prekršaju baš su tebe odredili da kazne ,takve gluposti stavljaš na ovaj portal.. samo nek ti dečki sad lijepo sve to stave i pojas i brzinu i svaka im čast.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ocito je da su ovdje neki policajci. .

 

prvo, bio sam vezan, uvijek sam vezan, pojas mi je spasio zivot

 

drugo, policajac mi nije ponudio mogucnost mita, rekao mi je da mogu platit 300 kn najnizu kaznu, ja sam rekao da nemam toliko, onda me pitao koliko imam . .. ne kazem da je htio mito, niti to mogu dokazat, ali eto. . tako je bilo . .

 

trece, napisao sam zalbu i vidjet cemo kako cu . .

 

ne kazem da se ne vozim brze, vozim se, i uvijek cu se vozit, to je jedini prekrsaj kojeg cinim . . ne pijem, ne slalomarim, ne radim sranja. . ali isto kao sto se po gajevoj ne vozim 40 jer bi zgazio 20 ljudi, tako se i na slavonskoj tamo kod skretanja za dubravu ne vozim 80. . nadam se da me shvacate. . i svi se voze brze. . pogotovo neki kojima je to posao . . nemojte me osudivat..

 

dosao sam ovdje trazit savjet za zalbu i pitat kako izbjec kaznu. . mislim da bi svi to pokusali, pa vjerujem i policajci . .

 

oprostite ako sam koga uvrijedio . .

 

ps. policajaca ima debila, osobno sam se u to uvjerio, ali ima ih i prepostenih i predobrih, svi smo mi ljudi, samo je pitanje koliko ih u toj struci ima na kojoj strani . . znam da ce ovo izazvat citav val napada na mene, ali smatram da ovo mogu rec. .

 

 

:zivili::zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da policajaca ima svugdje pa tako i ovdje..

 

osvrt na onu glupost "policajaca ima debila" takvu glupost može samo izreči - pravi debil-,ne želim se s nikim nadmudrivati ali tako jadno od osobe da hrvatskog policajaca naziva 2debila" mislim da si definitivno debilčina prve klase koji očito redovito čini prometne prekršaje i treba te svaki dan kažnjavat,sram te može biti kad tako nazivaš policajce..... što nisi tako nazivao one drugove milicajca kad si tako velika faca....fuj,fuj.... 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@damarko

 

kad pricas o brzini - haha - kao da sebe slusam - samo sto ja spominjem glavni kolodvor i 50 kmh. kad zagorci, izadju iz vlaka, kao cunjevi bi letili da projurim (s punih 50).

 

neka ogranicenja su besmislena, ali na zalost postoje.

ako su te tamo uhvatili, mislim da imas dobru sansu uvjeriti suca da nisi bio u gradu, a tada je kazna ipak manja ...

 

drz se i sretno sa sucem :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija