Jump to content

razvod-podjela imovine-hitno hitno savjet!!!


chvarkica

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imam jedan veliki problem.

Stvar je vrlo zamrsena pa trebam vise savjeta vas kolega.

Moj svekar podnio je zahtjev za razvod braka (jos uvijek je sve kod odvjetnika).. svekrva nije htjela nikada to pokrenuti jer se nadala da ce jednog dana posto je on puno stariji doci do njegove mirovine i tako dalje zivjeti posto je tesko bolesna.

On je dugogodisnji alkic i psihicki zlostavljac i samo nebo zna da li je to bilo vrijedno tolikog truda trpiti radi faking para, ali ok-sad se tuce po glavi.

Zelim naglasiti da je bracna zajednica (iako oni formalno zive u istom domacinstvu), prestala prije jedno paaaaaaaa 10 godina. Dakle od tada nisu razgovarali, ne spavaju u istom krevetu, ne kuha mu, ne pere mu, ne pegla mu o cemu postoje mnogi svjedoci.

Prosle godine ona je ugovorom o dozivotnom uzdrzavanju stekla stan koji je mnogo vrijedniji od svega sta on ima (a to su stan i vikendica).

E sad, stari dripac se sjetio da bi on htio dio tog kolaca od stana pa bi se rastao.

Htjela bi u stvari da mi netko potvrdi moje sumnje.

Da li se dijeli samo dio nekretnina koji je stecen za vrijeme trajanja bracne zajednice ili se dijeli sve bez obzira sto kada je ona stekla taj stan bracna zajednica nije postojala (samo na papiru jelte).

Jedan moj kolega objasnio mi je da se tu dijeli samo taj "njegov stan i njegova vikendica i njegov auto", a da taj njen dio ne moze biti predmetom stecevine jer ga je stekla nakon prestanka b.z.

 

Takoder moze li mi netko objasniti ako dode i do tuzbe za razvod braka s njegove strane, da li je ona njemu duzna nadoknaditi parnicni trosak ili ovdje svaka stranka snosi svoje troskove?

PLIZ HELP!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imovin koju je stekla ugovorom o doživotnom uzdržavanju nespada u bračnu stečevinu.

nije stečena novcem od zajedničkog rada u braku niti potiče iz te imovine.

 

osim ako su u ugovoru navedeni oboje i oboje se brinuli za primatelja uzdržavanja.

 

mislim da svako podmiruje svoje troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija