Jump to content

Sto ulazi u postupak davanja misljenja kod CZSS


Klupe

Preporučene objave

Nakon prvog rocista gdje smo trazili privremenu skrb za dijete nalozeno je CZSS da napravi svoje misljenje. Interesira me kako tece proces obrade i davanja misljenja. Hocemo li biti pozvani zajedno ili odvojeno i koje sve parametre CZSS uzima u obzir/trazi te koliko koji ima utjcaja na odluku.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakonski i pravno ulazi puno toga, a to će Vam sigurno opisati netko s foruma koji barata tim , na žalost, samo napisanim i rijetko provedenim terminima..A praksa...e to je već nešto sasvim drugo...Obično i najčešće u praksi primjenju ju onu "majka je majka", iako u zakonu tako nešto nigdje nije navedeno, čak što više, svugdje u civiliziranom svijetu taj se termin odavno napustio, a na žalost, kod nas je najčešće primjenjen.. Pravno i zakonski, puno je parametara tu bitno, puno se toga gleda, a u mom je slučaju svaki od tih parametara puno jači na mojoj strani, tj.strani oca, no CZSS je dao prijedlog da se dijete dodijeli majci na čuvanje i odgoj..Naravno, sud tako nešto nije dužan prihvatiti, no, da se unaprijed ne zavaravate, u 99 posto slučajeva prihvača mišljenje centra, a usput, tako nešto mu je najlakše bez da upregnu svoje moždane vijuge..Drugim riječima, ako ste majka, uspjeh je gotovo pa rezerviran, osim ako se ne drogiraš ili alkoholiziraš, a i to je potrebno dokazati..Što da Vam kažem..ja sam čak za moju suprugu podastro liječničku dokumentaciju o hospitalizaciji u psihijatrijskoj ustanovi, s uspostavljenom psihijatrijskom dijagnozom, i uza sve uvjete koji su na mojoj strani puno jači, dijete je pripalo majci..Čak štoviše, oni kao nisu kompetentni komentirati lijčničke dijagnoze.!? Sve u svemu, čista katastrofa, u kojoj najviše pati, trpi i ima posljedice upravo onaj za koga se svi oni kak ti zalažu, a to je dijete.!!!To Vam je stvarnost, a sve ostalo je lutrija...Tu i tamo netko uspije i u tom ostatku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam otac i baratam slijedecim dokaznim materijalima protiv majke kao podobne osobe s kojom bi dijete zivjelo. (bilo svjedoci, bilo pismeni nalazi lijecnika, njena priznanja pred svjedocima):

 

- da je napustila zajednicki dom i ostavila dijete

- da je bila nevjerna za vrijeme braka

- da je zanemarivala domacinstvo, dijete i mene

- da je djetetu nanijela teske tjelesne ozljede

- da je imala probleme u komunikaciji s djetetom

- da se kazneno progoni zbog gore navedene TTO, zanemarivanja djeteta te prijetnje smrcu meni

- da je bila u pritvoru preko noci zbog obiteljskog nasilja iako je oslobodjena?!?

 

Sto kazete da li su ove tvrdnje podastrijete cvrstim i neosporivim dokazima dovoljne da se majka ne proglasi "jednom i neizbjeznom" u ocima CZSS i SUDA. Dijete je malo, 3 godine i samnom je sve savrseno sto se tice djeteta, zaposlen sam, imam stan, nemam problema sa zakonom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakom, iole normalnom ljudskom biću, pola ovih konstatacija dovoljno je da pravilno i ispravno presudi..!!Mišljenja sam da su argumenti više nego li jaki,u Vašu korist i na sreću tog djeteta..No, vidjet' ćete i sami kako će to ići..Pokušat' će majku izvući na sve moguće načine, i siguran sam da Vam predstoji puno, puno razgovora s tim institucijama, puno nerviranja i dokazivanja..no, obzirom na argumente,vjerujem da će dijete pripasti Vama..Da je slučajno obrnuta situacija, vjerujte mi, "razapeli" bi Vas u centru, kao i na sudu..A vidjet' ćete, kako to izgleda kada je majka u pitanju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma vec sam prosao svakojake moguce isprike koje ponajvise CZSS ima vezano za postupke majke. No, kada je doslo do TTO onda se prica bitno okrenula i ajmo reci da su poceli s koliko toliko dostojanstva pristupati slucaju i meni kao ocu. Majka naravno sve porice, pa vjerovatno ako ne bude i to proslo onda ce se izvlacit na afekt. Znam da bitka nije gotova i da ce biti duga. Spreman sam na to i drago mi je sto je dijete samnom tako da je postedjeno daljnjih maltretiranja sa strane majke koja sve to radi cisto radi ucjene koju bi mogla provoditi pripadne li dijete njoj (naravno radi novca)..

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da..na žalost, često puta priče su vrlo slične,potpuno marginalizirajući oca i njegovu ulogu, a stavljajući majku na tron, bez obzira dal' je ona mama ili pak samo "mama"..Kad sam došao prvi puta u CZSS na razgovor, sjednem, nasuprot mene sjede "One" tri, a iznad njihove glave visi ogromna slika majke s djetetom u naručju..Upitah, a gdje je otac, zašto nema i njegove slike.!? Još i danas nisam dobio odgovor...Ali ga itekako osjećam na svojoj koži, zajedno s djetetom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citat:

 

Klupe je napisao:

Nakon prvog rocista gdje smo trazili privremenu skrb za dijete nalozeno je CZSS da napravi svoje misljenje. Interesira me kako tece proces obrade i davanja misljenja. Hocemo li biti pozvani zajedno ili odvojeno i koje sve parametre CZSS uzima u obzir/trazi te koliko koji ima utjcaja na odluku.

Hvala

 

 

Tijekom obrade u svrhu davanja mišljenja Centar mora provesti psihološko testiranje obaju roditelja (testiranje je na nivou psiho testova kakvi se provode pri natječajima za zaposlenje ili za dobivanje vozačke dozvole) kao i djeteta, primjereno djetetovoj dobi (kako se u Vašem slučaju radi o malenome djetetu, moguće je da će psiholog razgovor obaviti kroz igru kod Vas doma kako bi se dijete maksimalno poštedjelo stresa, a možda ga uopće i neće testirati). trebali bi također porazgovarati i s Vama i s Vašom suprugom, zajedno, a moguće i odvojeno (pogotovo ako su vaši odnosi jako napeti) te osobno provjeriti Vaše i suprugine stambene uvjete (u predhodno najavljen posjet Vam dođu socijalna radnica i psiholog). sve to moraju provesti u roku od tri mjeseca.

 

dokazi:

 

da je napustila zajednicki dom i ostavila dijete

 

važan je razlog i uvjeti pod kojima je to učinila; uvijek se priča može okrenuti tako da je otišla zato jer ste ju Vi otjerali, ili da se smanje tenzije između vas dvoje, ili da dijete poštedi gledanja vaših svađa

 

- da je bila nevjerna za vrijeme braka

 

nije presudan razlog za dodjelu djeteta Vama, uvijek se može istumačiti kao krajnji rezultat njezina nezadovoljstva u braku

 

- da je zanemarivala domacinstvo, dijete i mene

 

od ovog je značajno jedino da je zanemarivala dijete, što morate moći dokazati

 

- da je djetetu nanijela teske tjelesne ozljede

- da se kazneno progoni zbog gore navedene TTO

 

nemoguće opravdati,kakav afekt kad je dijete u pitanju, pogotovo ovako malo; apsolutno razlog zbog kojeg bi dijete trebalo živjeti s Vama,a kazneni bi progon (predpostavljam od strane ustanova po službenoj dužnosti) čak i za Centar trebao biti dovoljno čvrst dokaz

 

- da je imala probleme u komunikaciji s djetetom

 

to teško možete dokazati, čak i sa svjedocima (na Centar ih najvjerojatnije neće zvati, ali moguće je da ih se temeljem Vašega prijedloga pozove na sud)

 

- prijetnje smrcu meni

 

uvijek se može izvlačiti na teške riječi bez razmišljanja izrečene u svađi

 

- da je bila u pritvoru preko noci zbog obiteljskog nasilja iako je oslobodjena

 

mada svaki od navedenih podataka sam za sebe možda nije dovoljan za dodjelu djeteta Vama (osim ozljede, naravno) dobar bi i zainteresiran psiholog iz njih lako mogao stvoriti opću sliku o osobi i njezinim roditeljskim sposobnostima.

 

Budite oprezni i mudro baratajte isključivo činjenicama, bez uključivanja emocija, a na ovom forumu svakako pogledajte postove korisnika bigfoot, možda Vam mogu pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

važan je razlog i uvjeti pod kojima je to učinila; uvijek se priča može okrenuti tako da je otišla zato jer ste ju Vi otjerali, ili da se smanje tenzije između vas dvoje, ili da dijete poštedi gledanja vaših svađa

 

- sto se tice toga imam njene izjave u vidu svjedoka pred ljecnicima psiholozima gdje je dolazila samnom na obiteljsku terapiju te je tamo izjavila da smatra da je za dijete bolje da ostane samnom jer mogu ponuditi bolje uvjete i da ce ona otici po nasem dogovoru te posjecivati dijete kada zeli.

 

to teško možete dokazati, čak i sa svjedocima (na Centar ih najvjerojatnije neće zvati, ali moguće je da ih se temeljem Vašega prijedloga pozove na sud)

 

-ne trebam svjedoke jer su poteskoce u komunikaciji evidentirane od strane lijecnika psihologa gdje eksplicitno stoji "majka ima probleme u komunikaciji s djetetom..." te je upucena na daljnje terapijsko lijecenje (seanse sa psihologom) sto je svojevoljno prekinula nakon treceg posjeta

 

uvijek se može izvlačiti na teške riječi bez razmišljanja izrečene u svađi

 

- teske rijeci bile su povezane i s napadom te ostecivanjem imovine od njene strane sto je iako je interpretirala kao "slucajno je palo itd" ali je vidljivo da to nije izreceno u trenutku pa je krenuto dalje vec je bio dio visekratnih pokusaja ozljedjivanja.

 

Eh, da zaboravio sam. Tu su i fotografije nagog djeteta koje je objavljivala na Facebooku koje se same za sebe ne interpretiraju kao seksualno iskoristavanje (zakonski, jer nema spolnih organa u krupnom planu ili seksualnog poslozaja) no evidentno je karakteriziraju kao licnost. Uz to na moje opetovano apeliranje slike je ostavila i dozvolila lascivne i dvosmislene komentare na te iste fotografije od strane nepoznatih ljudi, muskaraca stranaca iz dalekih zemalja koji su na svaki nacin nedostupni hrv pravosudju i eventualnom sankcioniranju.

 

Sve jedno hvala svima na komentarima i savjetima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

liječnički nalazi trebali bi biti dovoljno dobri argumenti, a liječnici ozbiljni svjedoci na sudu.

 

nadam se da me niste krivo shvatili, nisam iskazivala sumnju u Vaše navode, nego sam Vam samo htjela pokazati na koje ih se sve načine može istumačiti, izokrenuti i obezvrijediti, a smatram da bi trebali biti pripravni i na takve obrate.

 

u svakom slučaju, želim Vam puno sreće,živaca i zdravlja :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da imate više nego dovoljno argumenata da se dijete dodijeli vama. Ljudi u Centru su isto tako ljudi i roditelji i dobrobit djeteta je na prvom mjestu. Kada postoje dokazi za zlostavljanje djeteta od strane majke ne vjerujem da postoji niti jedan Centar koji bi takvoj majci povjerio dijete na čuvanje i odgoj.

Ukoliko imate primjedbe na rad nadležnog Centra ili smatrate da su pristrani, možete tražiti njihovo izuzeće putem Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobrobit djeteta bi trebala biti na prvome mjestu, ali često iz različitih razloga nije, čemu su svjedočili mnogi korisnici ovoga foruma iz prve ruke. Izuzeće Centra pritužbom nadležnome Ministarstvu je moguće, ali ne više lako (informacija iz Centra), kao što se moglo dobiti prije nekoliko godina (vlastito iskustvo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija