Jump to content

Tko sve smije?


sviby

Preporučene objave

Sad sam par koraka pred konačnim rješenjem za mirovinu.Tko je to prošao zna te muke,pa idi u teti za branitelje,pa idi na mirovinsko,pa idi onoamo...A svugdje stol za kojim sjedi neki lik zaštitarčić i čim me vidi traži osobnu.A meni več prokuhalo i par puta bilo gusto.Nedam osobnu osim policiji.

Ako se netko razumije u to tko me sve osim pripadnika MUP-a smije tražiti osobnu (legitimirati)?

 

:batina:

 

 

 

I otvaram nagradnu igru.Tko najbliže pogodi iznos mirovine dobija pivu.Ako živi predaleko šaljem lovu na račun.

 

Podaci:profesionalna,dragovoljac,zastavnik,zapovjednik voda,gardijska,rvi 20% privremeno,omjeri-rat 50%,ozljeda na radu 30%,bolest20%,civilni staž 18 godina,sudjelovanje u ratu 36 mjeseci,komisija bila krajem siječnja,rođen '69.

Ako sam nešto zaboravio podsjetite!

 

:zivili::zivili::zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@sviby

 

Osobna iskaznica je javna isprava koju svatko smije tražiti od svakoga.

 

Postoji samo kaznena odredba ako je ne date policijskom službeniku.

 

Ukoliko je ne date ostalima nećete moći ostvariti neka svoja prava ili dobiti usluge.

 

U starom Zakonu o sigurnosti prometa na cestama postojala je kazna ukoliko se neka od legitimacija ne da prometnom redaru. U novom zakonu je to izostavljeno jer je u pripremi novi zakon o ovlastima prometnih redara.

 

Ukoliko ste zatečeni u švercanju u tramvaju, od vas ovlaštena osoba zatraži osobnu iskaznicu koju vi odbijete dati, ovlaštena osoba vas ima pravo zadržati do dolaska policijskog službenika, koji će vaše podatke reći toj osobi.

 

Jednako tako na ulazu u neku ustanovu mogu od vas tražiti osobnu iskaznicu i mogu vam onemogućiti ulazak ukoliko je ne date.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija