Jump to content

mali OT: profesionalna invalidnost?


fango

Preporučene objave

.. molio bih pomoc, znam da je offtopic,ali vezano je uz odoru: sogor (rodj.1977) koji je zaposlen u MUP-u 10 godina iznenada psihicki obolijeva (paranoidna psihoza) te ga nakon izvanrednog lijecnickog pregleda (MUP) odlucuju poslati u invalidsku mirovinu, privremeno rjesenje kaze 1.000kn akontacije do pravomocnog rjesenja - 80% profesionalno, 20% opce oboljenje .. po svemu sudeci mirovina mu nece biti preko 1.800kn, sto je mizerija s obzirom koliko je zaradjivao .. pitanje je treba li se zaliti na to rjesenje, buduci da je odvjetnik savjetovao da ne, jer kao ti se postupci odulje na 3-4 god.

 

unaprijed zahvalan!

Damir

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što kažu doktoru koji je zrok toj bolesti.. svakako se treba žaliti na ovaj omjer odnosno rješenje iako je odvjetnik točno rekao da spor može potrajati duže vrijeme,ali bez obzira na vremensko čekanje oboljeli kolega će dobivati novčano primanje..mislim da bi najbolje bilo da se njegovim problemom pozabavi sindikat jer kao policajac ima pravo na svu pravnu i ostalu pomoć SPH,NSP .prije svega treba netko od vas otići na razgovor da njegovim načelnikom PU ili PP pa sve ostalo odraditi zajedno s njima... žao mi je kolege želim njemu prije svega da mu zdravlje bude bolje a vama svima koji se borite za njegova prava želim puno sreće .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fango je napisao:

.. molio bih pomoc, znam da je offtopic,ali vezano je uz odoru: sogor (rodj.1977) koji je zaposlen u MUP-u 10 godina iznenada psihicki obolijeva (paranoidna psihoza) te ga nakon izvanrednog lijecnickog pregleda (MUP) odlucuju poslati u invalidsku mirovinu, privremeno rjesenje kaze 1.000kn akontacije do pravomocnog rjesenja - 80% profesionalno, 20% opce oboljenje .. po svemu sudeci mirovina mu nece biti preko 1.800kn, sto je mizerija s obzirom koliko je zaradjivao .. pitanje je treba li se zaliti na to rjesenje, buduci da je odvjetnik savjetovao da ne, jer kao ti se postupci odulje na 3-4 god.

 

unaprijed zahvalan!

Damir

 

Moj prijedlog da se obvezno žali, te da nastavi s daljnjim liječenjem, prikuplja daljnju medicinsku dokumenatciju, pa ako i bude nepovoljno riješeno po nega, poslije toga će imati pravo tražiti obnovu postupka.

 

Obvezno neka se javi službenicima za skrb svoje PU i zatraži prava iz članka 97 Zakona o policiji jer do pravomoćnog rješenja o pravu na mirovinu zadržava plaću i druga prava iz službeničkog odnosa, do tri godine.

 

Također neka se javi nadležnoj službi HZZO-a poradi ishođenja naknade 100% plaće.

 

Izvod iz Zakona o policiji:

 

"Članak 97.

Policijski službenik, koji je odlukom zdravstvene komisije Ministarstva proglašen nesposobnim za obavljanje poslova policijskog službenika zbog oboljenja ili ozljede koja je nastupila u obavljanju službe ili povodom obavljanja službe, zadržava plaću i druga prava iz službeničkog odnosa do donošenja pravomoćnog rješenja o pravu na mirovinu, a najduže tri godine od dana donošenje odluke o nesposobnosti."

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. zaboravio sam napomenuti da njegovo lijecenje vec traje gotovo tri godine, u tom vremenu je pokusao i raditi, no u zadnju godinu i pol je na bolovanju bez prekida .. privremeno rjesenje sa gore narecenom invalidnoscu je dobio prije 5 dana, rok zalbe je 15 dana (valjda hzzo-u) .. sto se tice sindikata, i ja kao policajac, nisam uopce zadovoljan .. niti su ponudili pravnu pomoc kad su zamoljeni (SPH-Vinkovci) niti su ga uputili u njegova prava (materijalna i druga) .. eto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fango je napisao:

.. zaboravio sam napomenuti da njegovo lijecenje vec traje gotovo tri godine, u tom vremenu je pokusao i raditi, no u zadnju godinu i pol je na bolovanju bez prekida .. privremeno rjesenje sa gore narecenom invalidnoscu je dobio prije 5 dana, rok zalbe je 15 dana (valjda hzzo-u) .. sto se tice sindikata, i ja kao policajac, nisam uopce zadovoljan .. niti su ponudili pravnu pomoc kad su zamoljeni (SPH-Vinkovci) niti su ga uputili u njegova prava (materijalna i druga) .. eto

 

U njegovom slučaju bitno je za ona prava što sam gore napisao kada je od zdravstvene komisije MUP-a proglašen nesposobnim za OSO, taj ti datum stoji na rješenju Prvostupne zdravstvene komisije MUP-a i od tog datuma može koristiti prava iz Čl. 97 Zakona o policiji.

 

Dakle nije bitno koliko dugo se liječi i koliko je na bolovanju.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija