Jump to content

optužnica za čl.345.st.1 i 3 i čl.312.st. 1 i 2.


foka

Preporučene objave

Dana 30.06.2008. podignuta je optužnica protiv mene po čl.345.st.1. i 3. i čl.312.st1. i 2. Dostavljena mi je 30.12.2008.Prema savjetu odvjetnika branio sam se šutnjom pred istražnim sucem 12.09.2007. Nikada do sada nisam bio optuživan niti se vodio kazneni postupak protiv mene.Do sada sam se odazvao na sve pozive od strane policije i suda.Interesira me da li je moguć pritvor?Da li će prvo mene ispitivati, a kasnije svjedoke optužbe, pa onda moje svjedoke?Da li se mogu nastaviti braniti šutnjom, a kasnije kada čujem sve svjedoke reći svoje?Ili dati svoju izjavu na početku?Kako uopće teće rasprava?Molim savjet, jer nikada nisam bio u takvoj situaciji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.Imam još pitanja.Dodijeljen mi je odvjetnik, ali na rješenju za dodijelu odvjetnika piše da je dodijeljen samo za čl.312.st1. i 2.Da li su na sudu napravili krivo rješenje ili moram uzeti još jednog odvjetnika ili je sud od optužnice prihvatio samo taj članak KZ-a?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvjetna je moguća samo ako se primjene odredbe o zakonskom ublažavanju

 

Čl. 67.st.3.

(3) Uvjetna osuda može se primijeniti prema počinitelju kaznenog djela za koje je zakonom propisana kazna zatvora do pet godina, a za kaznena djela za koja je propisana kazna do deset godina ako su primijenjene odredbe o zakonskom ublažavanju kazne.

 

Da li postoje uvjeti o zakonskom ublažavanju treba vidjeti spis, ali odmah ću Vam reći da sumnjam u to jer su to rijetki slučajevi, a to bi se to vjerojatno već vidjelo u samom pravnom opisu djela (dodatni članci).

 

Sve ostalo što ste naveli su olakotgne okolnosti za manju kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija