Jump to content

Logo slican djelu iz animiranog filma/knjige


boungoura

Preporučene objave

trenutno si izradjujem logo koji u pojedinim elementima podsjeca na jedan iz postojeceg autorskog djela, pa imam dilemu da li je moguce koristiti logo ako je slican na slijedeci nacin:

 

npr. da imamo Olivera Twista i da je ta knjiga (originalna) oslikana ili da je opisan izgled Olivera. Ja kreiram logo koji se npr. zove Oliver (ili neko drugo ime, koje zapravo nije ime, vise nadimak ili rijetko koristeno ime. Pretpostavimo da se originalno djecak zvao Oli).

Isto tako, logo moze podsjetiti na Olivera (Twista) jer npr. oliver Twist imao razbarusenu kosu, a logo predstavlja stiliziranu ikonu djecaka razbarusene kose.

 

No, logo se npr. zove Oli, a tako sam se i ja sam zvao (nadimkom) u djetinjstvu.

Da li bi autor djela (knjige, animiranog filma) mogao smatrati da se stiliziranim Olijem razbarusene kose namjerno aludira na Olija (Twista), te da to nema veze sa nadimkom samog autora loga?

 

unaprijed zahvaljujem :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija