Jump to content

državna služba na određeno vrijeme


ZastoJa

Preporučene objave

Primljena sam u državnu službu prema ovom:

 

Državna služba na određeno vrijeme

 

Članak 61.

 

(1) Za obavljanje privremenih poslova ili poslova čiji se opseg privremeno povećao, a koji nisu trajnijega karaktera, kao i radi zamjene duže vrijeme odsutnoga službenika, osobe se mogu primiti u državnu službu na određeno vrijeme dok traju privremeni poslovi, odnosno do povratka odsutnoga službenika.

 

(3) U slučaju predvidivog trajanja službe na određeno vrijeme od najmanje šest mjeseci, osobe se primaju uz obvezni probni rad u trajanju od dva mjeseca.

 

(4) Državna služba na određeno vrijeme za obavljanje privremenih poslova može trajati šest mjeseci i može se produžiti, ali najviše za još šest mjeseci.

 

(7) Državna služba na određeno vrijeme ne može postati držav­na služba na neodređeno vrijeme.

 

Pitanje: 1. da li sam u obvezi polaganja državnog ispita? (budući da mi to ne stoji u rješenju, stoji samo probni rok od dva mjeseca)

2. ako nisam, da li mogu sama tražiti da me pošalju na polaganje? Naime, prema ovome, ne postoji način da me uzmu na neodređeno (ili postoji?) nakon sveukupno godinu dana, pa bi ja to položila svejedno da mi dobro dođe možda u nekom drugom natječaju.

 

I na kraju, Vaš subjektivni dojam: da uopće pitam što kadrovsku ili da, kao prvo čekam da me ocjeni nadređeni na probnom radu, a dalje da mudro šutim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZastoJa je napisao:

Primljena sam u državnu službu prema ovom:

 

Državna služba na određeno vrijeme

 

Članak 61.

 

(1) Za obavljanje privremenih poslova ili poslova čiji se opseg privremeno povećao, a koji nisu trajnijega karaktera, kao i radi zamjene duže vrijeme odsutnoga službenika, osobe se mogu primiti u državnu službu na određeno vrijeme dok traju privremeni poslovi, odnosno do povratka odsutnoga službenika.

 

(3) U slučaju predvidivog trajanja službe na određeno vrijeme od najmanje šest mjeseci, osobe se primaju uz obvezni probni rad u trajanju od dva mjeseca.

 

(4) Državna služba na određeno vrijeme za obavljanje privremenih poslova može trajati šest mjeseci i može se produžiti, ali najviše za još šest mjeseci.

 

(7) Državna služba na određeno vrijeme ne može postati držav­na služba na neodređeno vrijeme.

 

Pitanje: 1. da li sam u obvezi polaganja državnog ispita? (budući da mi to ne stoji u rješenju, stoji samo probni rok od dva mjeseca)

2. ako nisam, da li mogu sama tražiti da me pošalju na polaganje? Naime, prema ovome, ne postoji način da me uzmu na neodređeno (ili postoji?) nakon sveukupno godinu dana, pa bi ja to položila svejedno da mi dobro dođe možda u nekom drugom natječaju.

 

I na kraju, Vaš subjektivni dojam: da uopće pitam što kadrovsku ili da, kao prvo čekam da me ocjeni nadređeni na probnom radu, a dalje da mudro šutim?

 

Ne niste u obvezi polaganja drzavnog ispita jer kako ste dobro primjetili to Vam nigdje ne pise

 

ali da bilo bi dobro da ga polozite

zato pitajte kadrovsku sluzbu sljedece:

 

da vam daju pravilnik o polaganju drzavnog ispita

jer tamo ce Vam biti sve potanko opisano glede drzavnog ispita (koliko morate imati godina staza, kad se prijavljuje

itd)

 

isto tako pitajte kadrovsku sluzbu dal Vas mogu uputiti na drzavni ispit jer tada ga necete trebati platiti sami

 

ne za sad ne mozete dobiti ugovor o radu na neodredeno

 

 

 

Ja pretpostavljam da ce Vam odgovoriti u kadrovskoj da Vas nisu duzni uputiti na drzavni ispit jer niste pripravnik

 

onda vi u tom Pravilniku o polaganju drzavnog ispita pogledajte koji su uvjeti glede staza pa ukoliko ih ostvarite tada si sami platite drzavni ispit i polozite ga

 

jer u buducnosti sigurno ce Vam pomoci kod zaposlenja u

drzavnoj sluzbi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na trudu za odgovor. Imam sad još jedno pitanje.

 

Za javljanje na natječaje, trebati će mi dokaz o stažu u struci. Ja ću ga moći dokazati što se tiče rada u državnoj službi jer mi sam naziv radnog mjesta sve govori, a i imamo u rješenju opis poslova. Ono što je problem je što imam staž u istoj struci i u dva privatna poduzeća. U njima nije postojala sistematizacija (nije jer sam ju i sama tražila kad mi je trebalo za inspektora u jednoj, a u drugoj su tek tražili radnika koji bude opis radnih mjesta radio), a prema nazivu radnog mjesta se ne vidi da sam ja radila baš to, dosta je općenito, a piše u ugovorima samo naziv mjesta, bez popisa/opisa poslova. E sad, negdje sam čitala da mi poslodavac prilikom mog odlaska treba dati potvrdu o poslovima koje sam radila.

Da li imam pravo sad naknadno tražiti da mi izdaju potvrdu o poslovima koje sam radila? Da inzistiram da mi se napiše da sam radila to što zbilja i jesam? Ili neće ići?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija