Jump to content

obračun plaće i osobni odbici


lale

Preporučene objave

evo problemčić imam plaću bruto 3691 kn pa ću za prošlu godinu dobiti povrat poreza pošto nisam prijavio dvoje djece na poreznu karticu

Sada razmišljam da ih prijavim pa vas pitam koliko će mi se povećati plaća, dali bi mi poslodavac trebao povećati plaću pošto je gradsko komunalno poduzeće još jedan podatak za lakši odgovor

ZA OBRAČUN PLAĆE IMAM VRIJEDNOST BODA 1,53 A BRUTO VRIJEDNOST BODA 2298-TKO IMA VIŠE KORISTI

CAO!!! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste ugovorili bruto plaću (kao što bi trebalo biti) onda će se na račun olakišca za djecu povećati plaća time što će se smanjiti porezna osnovica, pa će Vam od plaće odbijati manji porez.

 

Ako ste ugovorili neto plaću, profitirat će poslodavac.

 

U svakom slučaju trebate provjeravati kako su Vam obračunali plaću, jer se neki poslodavci "zabune" kod obračuna, pa umanjenje poreza iskoriste za sebe, a neto plaću ostave istom. U isplatnoj listi vidite stavku osobni odbitak, koja mora biti uvećana za olakšice zbog djece. trenutno je osobni odbitak 1800 kuna, a za djecu se dodaje po odgovarajućim koeficijentima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija