Jump to content

oteto..


roberto30

Preporučene objave

Evo ovako!Imam baku koja je imala samo moju pokojnu majku.A majka je imala samo mene.Baka baš i nije sva svoja 2 puta se ljećila napsihijatriji i ima šifre F45.0 i F.32.Nakon majčine smrti je počela na mene i oca gledati kao na neprijatelje.Iako smo je mi obilazili i kokliko smo mogli vodili o njoj računa. Da skratim baka je svu svoju imovinu darovnim ugovorom ostavila svojoj sestri koja ima 85 god. sestra nije gubila vrijeme i uknjižila se kao vlasnik stana. Mene zanima buduči da baka ima psihičkih problema još od 95.g dali ja mogu zatražiti poništenje ugovora i na koju caku. Ili dali bar mogu tražiti mamain i od pokojnog djeda dio. Ako išta mogu molim vas da mi pomognete jer to je sve što mi je ostalo od majke..Ili ako krenem u postupak dokazivanja i baka umre u međuvremenu a spor ne završi čiji je stan ?dali i dalje njene sestre. hvala-. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na nužni dio , koji je polovina onoga što bi normalno nasljedili.

Kako sestra uopće ne spada u nasljednike dok su živi potomci ostavitelja, to bi vam pripalo najmanje polovina stana.

Nadalje, ako je stan bio bračna stečevina bake i djeda, nakon smrti djeda trebala je biti ostavinska rasprava. Kako je baka stekla tu polovinu? Da li se majka tada odrekla svog dijela? Ako nije, imate pravo i na taj dio.

 

Dok je baka živa, mogla bi sa sestrom sklopiti ugovor o doživotnom uzdržavanju; u tom slučaju vaša prava su upitna.

 

Stoga pod hitno pokrenite spor , i zabilježite svoje potraživanje u gruntovnici.

Osporavate bakin postupak zbog njenog psihičkog stanja, tj. da nije poslovno sposobna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roberto30

Novak

Registriran: 12.2.2009

Mjesto:

Broj objava: 2

 

nismo se razumjeli tetka se već uknjižila što smo mi saznali iako je to tajila od nas,putem darovnog ugovora.a mi baku ne razvlačimo po sudovima ,niti smo poćeli kakav spor.Samo pitam dali i kako to da počnem jer njena sestra ju je izmanipulirala i sve to izvela bez našeg znanja.ja samo hoču ili raskisd toga ili majčin dio. Na osnovu čega da potegnem spor.? hvala...

 

 

 

Nepotrebno zbog istog problema-pitanja otvarate novu temu,zato nastavite s daljnjim pisanjem u ovoj temi.

 

Moderator

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija