Jump to content

pomoć oko najma stana


caymanhf

Preporučene objave

Pozdrav svim forumašima.Evo kako stvari stoje.1999.god. od grada dobio stan u najam.Nakon vijećanja gradskog poglavastva o nekim promjenama o odlukama davanja stanova u najam ponovo sam 2006.god.sklopio ugovor o najmu istog stana kao i svi drugi.2002.god. supruga na dar dobiva od roditelja drvenu kuću u kojoj roditelji još uvijek žive i nešto zemlje koja kao i kuća nisu upisane u gruntovne knjige.U ugovoru o najmu stoji da ako najmoprimac stekne stan ili useljivu kuću,stan u najmu mora vratiti gradu.Ako dođe do eventualnih problema, šta mi je za činit.Da li je posjedovni list ili darovni ugovor dokaz vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravo na najam stana je iskljucivo vase(prema onome sto ste napisali)

kuca je vlasnistvo vase zene jer darovanja ne ulaze u bracnu stecevinu.

 

Naravno, nasi dragi birokrati bi vam mogli zakomplicirati zivot jer nisu svi ljudi pravno educirani pa bi mogli polaziti od ideje "oni su u braku, imaju kucu neka usele". Tako da vam savjetujem da zadrzite cinjenicu da vasa zena ima kucu, za sebe , pa ako se za koju godinu i sazna, mozete se pozvati na ovo sto sam gori napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija