Jump to content

Prenos vlasništva kuće pod hipotekom ?


Leopold

Preporučene objave

Dižem kredit za koji mi je jamstvo hipoteka na kuću čiji je vlasnik moj otac. DALI je moguće da otac prepiše kuću na mene ako je ista pod hipotekom?

 

Na koji način je najsigurnije da mi ju prepiše - darovni ugovor ili doživotno uzdržavanje ili ?

Naime bitno je da se prepiše na mene sada a ne nakon njegove smrti zato što ja isplaćujem sestru njezin dio i nebi se želio naći u situaciji da ona za koju godinu to osporava i potražuje još novaca ili slično?

 

Kako da se zaštitim?

 

Unaprijed HVALA na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hipoteka nije nikakav problem. Ona ostaje bez obzira tko je vlasnik nekretnine.

Problem je sestra. darovni ugovor ne dolazi u obzir jer bi ona mogla traziti svoj dio nakon oceve smrti.

Rjesit cete problem na sljedeci nacin:

Sklopit cete ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju.

Onda mozete vlasnistvo odmah na sebe prenjeti a prihvacate obvezu do oceve smrti njega uzdrzavati. Pazite, ako je kuca kupljena ili sagrađena za vrjeme trajanja braka vasih roditelja onda morate sklopiti i ugovor sa majkom, bez obzira na koga je upisano vlasnistvo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ni darovni ugovor nije problem pošto se radi o isplati budućeg nasljeđa.

ali sestra treba potpisati izjavu da je na ime svog nasljednog dijela roditeljske kuću primila xxx svotu

kao isplatu svog dijela.

najbolje bi bilo da isplatu izvrše otac i majka a vama daruju kuću .sestra je isplaćena i nema pravo na nužni dio.

ugovori se mogu provesti i ako su pod hipotekom.

u ugovoru trba biti navedeno da preuzimate dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija