Jump to content

Isplata razlike mirovine !


kira

Preporučene objave

Za *Duru* lijepo molim

 

Dali postoji ikakv način, da Mirovinsko isplati razliku mirovine unatrag, primjerice, presudom suda ili nekakav drugi način.

Utvrđena mi je nova osnovica mirovine iz 1995. godine koju je MORH, dostavio HZMO, ali oni se oglušuju i isplaćuju samo mjesec dana unatrag.

Dali bi se isplatila podnijeti tužba protiv MORH-a budući su oni krivu osnovicu dostavili, ne znam iz kojeg razloga.

Molim za savjet, "nisu mali novci".(95-2007)razlika cca 1.500,00 kn mjesečno.

P.S. o ovome sam i ranije pisao pa molim za izvinjenje..

Hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kira je napisao:

...

Dali postoji ikakv način, da Mirovinsko isplati razliku mirovine unatrag, primjerice, presudom suda ili nekakav drugi način.

Utvrđena mi je nova osnovica mirovine iz 1995. godine koju je MORH, dostavio HZMO, ali oni se oglušuju i isplaćuju samo mjesec dana unatrag...

Ne poznajem detalje predmeta (možda sam zaboravio...)ali načelno:

- da postoji i to sudska presuda; pitanje je kojeg suda (Upravni, Općinski...). Jer kad ste dobili rješenje po vašem zahtjevu o obnovi postupka trebali ste se žaliti. Pa ako su i žalbu odbili trebali ste pokrenuti spor pred Upravnim sudom. Još je bitno sljedeće: jeste li tražili obnovu postupka temeljem Zakona o općem upravnom postupku ili ste samo dostavili podnesak - zahtjev, da tako kažem: koji nije do kraja napisan sukladno upravnom pravu. Jer ako su ispunjeni uvjeti iz čl. 249-254 ZUP-a,vi ste u biti trebali tražiti obnovu postupka donošenja rješenja o pravu na mirovinu sukladno ZUP-u i na taj naćin ne dozvoliti da HZMO rješava po čl. 121 ZOMO. Ako ste taj problem propustili rješavati u upravom postupku (žalba, spor...) tada nemam ideju (osnovanu, dobru, provedivu i relativno brzu...) kako to rješiti iliti koga tužiti.

 

Dali bi se isplatila podnijeti tužba protiv MORH-a budući su oni krivu osnovicu dostavili, ne znam iz kojeg razloga.

Molim za savjet, ..

Ne znam.

Rezime: predlažem kontaktirati odvjetnika koji je dobar kako s upravnim pravom, propisima iz oblasti mirovinskog osiguranja, tako i parničnim postupkom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Đuro je napisao:

 

 

Ne znam.

Rezime: predlažem kontaktirati odvjetnika koji je dobar kako s upravnim pravom, propisima iz oblasti mirovinskog osiguranja, tako i parničnim postupkom.

 

 

Još jedan mali ali ne i tako beznačajan savijet: ukoliko krenete tužbom protiv MORHA tj. njezinog pravnog sljedbenika tuženice RH,tužba neka bude sroćena bez početnog iznosa tj.isti će se uskladiti nakon provedbe financijsko-knjigovodstvenog vještačenja od strane ovlaštenog sudskog vještaka te temeljem nalaza i mišlenja istog odrediti iznos...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Duro na odgovoru i uputi..

Priznajem ne kužim ZOUP- a poglavito tumačenje, no kad čitam ZOUP Članak 249-259, cijelo vrijme je riječ o obnovi postupka.. a onda taj Članak-121-122 Zakona o miroviskom.

Nadam se da tu ima nekakva "kvaka" koju ja ne vidim, naravno da idem logikom prava to jest novih činjenica koje su se pojavile istina nakon deset godina ne mojom krvicom zato i razmišljam o tužbi, naravno sve uz pravni to jest odvjetnički savjet.ali onda "vrijme-trošak-protiv koga i ishod"...

Zato svako razmišljanje na sličnu temu iskustva i sl dajumi motiv.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kira je napisao:

..."kvaka" koju ja ne vidim, naravno da idem logikom prava to jest novih činjenica...

Kvaka je u dijelu čl. 121 ZOMO " odnosno dokazi bili izneseni ili upotrijebljeni u prijašnjem postupku,može se iznimno od uvjeta i rokova iz Zakona o općem upravnom postupku,..."; dakle moja je ideja dokazati da su ispunjeni uvjet za obnovu postupka po ZUP-u te na taj naćin izbiti HZMO-u adut tj. da ne mogu raditi isključivo po ZOMO-u; no kažem to je ideja i opetovano preporučavam: raditi isključivo u suradnji s dobrim odvjetnikom, a ne po formuli rekao Duro s foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija