Jump to content

Nasljedstvo!


KATE85

Preporučene objave

Poštovani,

 

možete li mi molim Vas jednu situaciju razjasniti.... Imam djeda koji se rastavio od od moje bake i oženio se ponovo, sa mojom " pravom bakom" ima moju majku i nema više djece, ali sa drugom ženom ima dvije kčeri.

Kakva moja mama ima tu prava kad dođe do podjele imovine, ako nema oporuke? Djed ima stan.

 

PUNO ZAHVALJUJEM!

 

POZDRAV,

 

KATE. :-):frajer::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djeda će naslijediti njegova supruga i sva njegova djeca iz svih brakova na jednake dijelove.

Moguće je da supruga ima pravo na bračnu stečevinu. Kad je stan stečen? Za vrijeme braka ili prije?

 

P.S. Kate, ponavljam ti još jednom, pročitaj pravila legalisa, o pisanju velikim slovima.

Ubuduće ću sav tekst pisan velikom slovima bez upozorenja brisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na upozorenju,

neće se više ponoviti!

 

Stan je djed stekao koliko ja znam za vrijeme braka sa svojom ženom...sigurno je i ona stekla pravo na njega?!

Jer djedova je sestra živjela sa njim i djedovom obitelji, i ona se u korsit moga djeda (svoj dio) dala je njemu, to je za vrijeme kad je bio djed vjenčan sa svojom sadašnjom suprugom.

 

Hvala puno!

 

Kate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U bračnu stečevinu ide imovina koju su bračni drugovi stekli zajedno tijekom braka vlastitim radom i privređivanjem.

Ako je netko imovinu stekao darovanjem ili nasljeđivanjem, to ne ulazi u bračnu stečevinu.

Malo ste nejasni, ali pretpostavljam da je stan djedu darovala sestra, i to jedan dio, dok je svoj dio djed dobio nasljeđem od roditelja (???).

Znači djedova supruga nema bračnu stečevinu u tom stanu, tj. nema pravo tražiti da se njoj izdvoji automatski jedan dio, već će taj stan naslijediti zajedno s svom djedovom djecom na jednake dijelove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav ! naime radi se o očevinskoj raspravi:otac mog oca oporukom je ostavio svoj dio nasljedstva na jednake djelove što je prihvatio i sud pravomoćnim riješenjem . od tog događaja prošlo je već osam god. oca zanima : kako sudsko riješenje sprovesti u djelo jer se druga strana oglušuje na riješenje suda .što mu je ćiniti ??? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija