Jump to content

molim za pomoć


PLAVI9

Preporučene objave

trenutno se nalazim na bolovanju zbog liječenja od ptsp-a.

po zanimanju sam prof.vozač te me je mirovinsko uputilo na

procjenu radne sposobnosti.obavio sam pregled kod neuropsihijatra u šarengradskoj i oduzete su mi c i e kat.

trajno to sam znao da će se dogoditi ali mi je oduzeta i

b.kat. privremeno na 6 mj.molio bi ako netko zna kakvu

informaciju oko ovog oduzimanja b.kat.

unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PLAVI9 je napisao:

trenutno se nalazim na bolovanju zbog liječenja od ptsp-a.

po zanimanju sam prof.vozač te me je mirovinsko uputilo na

procjenu radne sposobnosti.obavio sam pregled kod neuropsihijatra u šarengradskoj i oduzete su mi c i e kat.

trajno to sam znao da će se dogoditi ali mi je oduzeta i

b.kat. privremeno na 6 mj.molio bi ako netko zna kakvu

informaciju oko ovog oduzimanja b.kat.

unaprijed hvala.

 

Prijatelju nešto ste pobrkali!

 

1. - Kako ste na bolovanju (znači da ste u radnom odnosu), a MIROVINKO Vas je uputilo na procjenu radne sposobnosti - Nešto ne štima?

 

2.- Morovinsko ne upućuje na procjenu radne sposobnosti nego vrši I stupanjsku procjenu, a upućuje Vas poslodavac, liječnik ili na osobni zahtjev!

 

3.- Ako je diganoza PTSP-a s popratnom dijagnozom (u što vjerujem ako su Vam oduzete dozvole) F 62. "Promjena osobnosti" - a to ste vjerojatno tražili da bi imali veći postotak invalidnosti i pravo na veći broj dionica - znači da Vam treba odrediti i skrbnika, a ne samo oduzeti dozvole za upravljanje volizila jer ste potencijalna opasnost na cesti!

Netko će izgubiti glavu no kriv ni dužan kad se vi nađene za volanom, a "pukne Vam film"

 

4.- Poštovani, ne mogu se koristiti povlastice i prava iz invalidnosti i dijagnoze PTSP-a i imati prava i mogućnosti zdrave osobe! Kako god to grubo zvuči , ne ide zajedno, jedno mora otpasti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da malo pojasnim.Pokrenut je postupak za ostvarivanje

prava iz mirovinskog osig. na temelju invalidnosti.

Odgovor mirovinskog iz Tvrtkove glasi:

Bolest u fazi liječenja nastaviti intezivno psihijatarsko

liječenje te obaviti provjeru sposobnosti za prof.vozača u

za to nadležnoj ustanovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Amateri je napisao:

PLAVI9 je napisao:

 

3.- Ako je diganoza PTSP-a s popratnom dijagnozom (u što vjerujem ako su Vam oduzete dozvole) F 62. "Promjena osobnosti" - a to ste vjerojatno tražili da bi imali veći postotak invalidnosti i pravo na veći broj dionica - znači da Vam treba odrediti i skrbnika, a ne samo oduzeti dozvole za upravljanje volizila jer ste potencijalna opasnost na cesti!

Netko će izgubiti glavu no kriv ni dužan kad se vi nađene za volanom, a "pukne Vam film"

 

4.- Poštovani, ne mogu se koristiti povlastice i prava iz invalidnosti i dijagnoze PTSP-a i imati prava i mogućnosti zdrave osobe! Kako god to grubo zvuči , ne ide zajedno, jedno mora otpasti!

 

Vjerojatno niste upoznati da trajne promjene osobnosti (F.62.0 Trajne promjene osobnosti nakon doživljene katastrofe-Međunarodna klasifikacija bolesti-10-MKB-10) nisu "popratna dijagnoza" uz PTSP. Dakle, ne čine komorbiditet uz PTSP, već F-62.0 je kronična tj. trajna forma PTSP-a.

Ako ste mislili da osim PTSP, čovjek boluje i od nekih drugih psihičkih bolesti ili poremećaja, moguće je da mu se oduzme ili privremeno ograniči upravljanje motornim vozilima. No, to treba ipak ostaviti liječnicima.

Nejasno je ono "to ste vjerojatno tražili da bi imali veći postotak invalidnosti i pravo na veći broj dionica". Smatram da je ovakak komentar nekorektan, jer to bi bilo isto tako nekorektno od mene da zakljućim kako vi vjerojatno imate takvo osobno iskustvo pa ste ga odlučili podijeliti s nama na forumu... Mislim da se slažete!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav! ja sam takodjer slao potvrdu o sposobnosti te su mi uzeli c jer sam profesionalnalac a b mi je ostalo,a imam takodjer f62.0 i drug. Koje sve imaju hrv. bran. da ne nabrajam a nisu im uzeli b kategoriju , amateri nisi u pravu po tvome bi 90% ptsp branitelja trebalo ostati bez b kategorije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija