Jump to content

Asfaltiranje dvorišnog prilaza


DelBoy

Preporučene objave

Prije sedam-osam godina prvi put sam asfaltirao prilaz u dvorište, dakle dio između prometnice i nogostupa. Radovi sam sam financirao, a izvedeni su prilikom asfaltiranja nogostupa od strane ovlaštenog izvođača (istog onog koji je asfaltirao nogostup.

 

Radovi su izvedeni kvalitetno (propisani pripremni sloj, sloj asfalta, rubnjaci).

 

Prije tri godine prilaz je prekopan i potpuno uništen prilikom izvođenja radova na komunalnoj infrastrukturi ,i naravno, takav je ostavljen.

 

Naivno misleći da su konačno svi koji su mislili nešto rovati i kopati završili posao, ponovno sam asfaltirao prilaz. Naravno, svojim sredstvima.

 

Prošle jeseni obnavljana je prometnica i to je napravljeno tako drljavo (povišen nivo prometnice) da voda s nogostupa nije imala kuda otjecati već je čitav nogostup postao svojevrstan kanal.

Naravno, morali su rekonstruirati i nogostup odnosno povisiti ga za 15-20 centimetara.

 

Prilikom izvođenja tih radova ne samo da je prilaz bio prekopan nego je na njegovom mjestu ostala rupa dubine 40 centimetara čime mi je onemogućem ulaz u dvorište. Istina, kasnije su u tu rupu nasuli kamion-dva nekakvog blatnjavog šljunka (mješavinu šljunka i zemlje u omjeru 50:50, prema slobodnoj ocjeni:-D).

 

Konačno je ovih dana asfaltiran i nogostup a na moje pitanje hoće li taj prilaz biti vraćen bar približno u stanje kakav je bio, izvođač sliježe ramenima i opravdava se da im Grad prilikom to nije predvidio niti nacrtom niti financijski i da to nije njihova obaveza (izvođenje radova na prometnici najveći dijelom finacirao je Grad).

U Gradskoj upravi to potvrđuju.

 

Napominjem da se , prema katastarskom planu, nogostup nalazi na mojoj parceli (neposredno mi je ispod prozora), dok mi, koliko god gledao u taj plan, nije jasan ovaj dio između nogostupa i ceste.

Ako je bitno, kuća, odnosno parcela, nije baš u gradu - iako se na papiru vodi kao dio grada, više liči na prigradsko naselje.

 

 

 

Što učiniti, kome se žaliti i imam li uopće ikakvo pravo na naknadu uništenog ili povrat u prvobitno stanje ili moram i treći put u osam godina raditi (i plaćati) isti posao?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DelBoy je napisao:

Napominjem da se , prema katastarskom planu, nogostup nalazi na mojoj parceli (neposredno mi je ispod prozora), dok mi, koliko god gledao u taj plan, nije jasan ovaj dio između nogostupa i ceste.

Ako je bitno, kuća, odnosno parcela, nije baš u gradu - iako se na papiru vodi kao dio grada, više liči na prigradsko naselje.

 

ako ste sigurni da je nogostup na vašoj parceli, možete tužiti izvođača i investitora (grad) što su ušli u vaše vlasništvo bez rješenih imovinsko-pravnih odnosa, a to znači da nisu imali niti građevinsku dozvolu za izvođenje tog zahvata.

 

zaprijetite im tužbom , možda se dogovorite za uređenje prilaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uputite gradskoj upravi oštar dopis.

U dopisu ćete opisati što ste ovdje naveli. Zahtjevate da se u roku mjesec dana sanira vaš prilazni put, u protivnom ćete sami naći izvođača i tužbom od grada tražti povrat.

:frajer:

Isto tako, podsjetite ih da ćete sa svojim slučajem ići u medije, a to će dobro 'sjesti' u predstojećoj predizbornoj kampanji.

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija