Jump to content

Vremenski rok


DamirOsijek

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima, ovako :

13.03.2009. sam dobio presudu opčinskog suda u Os ,za nanošenje TTO, normalno pri kraju žalbenog roka uložit ću žalbu na Županijski sud u Osijeku.Zanima me jel netko možda zna koliko je potrebno vremena da stigne odgovor, odnosno da drugostupanjski sud uzme u razmatranje, odluči i dostavi mi odgovor na moju žalbu.U pitanju je apsolutna zastara koja je sredinom srpnja, dakle za tri i pol mjeseca, pa me zanima jel postoji mogućnost da dođe do zastare na Županijskom sudu.Upoznat sam da je apsolutna zastara za TTO 6 godina od dana počinjenja.

Hvala svima za odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U predmetima gdje prijeti zastara Županijski sudovi su dužni postupati hitno, ali to ne znači da hoće.

Dakle moguće je da nastupi zastara.

 

Inače samo da napomenem (iako nije bilo pitanje) to ne znači da je oštećenom zastarilo pravo na zahtjevanje odštete jer ako je postavio zahtjev u postupku, onda nema zastare za odštetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvar je jasna, naime i ja sam imao spoznaje da je MOGUĆE da to zastari , moje pitanje se zapravo odnosilo na stvarnu praksu, ne dakle teoriju što bi sudovi TREBALI ( u ovom slučaju postupati hitno) , nego jeli u praksi zaista tako...Evo da ponovim pitanje ...ako netko zna iz prakse koliko se čekaju drugostupanjske presude, nekakav prosjek u RH.

Znam isto tako da je i razlika od suda do suda, zbog obima predemeta itd.

Hvala :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija