Jump to content

hitno mi treba savjet-javne površine


tereza

Preporučene objave

Danas je bio komunalni redar u dijelu gdje živim i ostavio obavijest o počinjenom prekršaju iz čl.38 (Odluke o komunalnom redu) time što sam u ........ulici na javnoj prometnoj površini ostavila tehnički neispravno-neregistrirano vozilo.

Navedeni prekršaj je kažnjim temeljem čl.74.st.3. globom u visini od 2000,00kn...u roku od 8 dana.

E sad...ja živim na periferiji grada,a moje neregistrirano vozilo je parkirano ispod zgrade gdje je moj tata (kao i većina stanara) napravio parkirno mjesto. Dakle,vozilo nije na prometnici ili nogostupu. Kada su davnih dana radili ta parkirna mjesta sami su morali odvesti šljunak jer nitko nije htio doći po njega. Tada su rekli da to nije javna površina.

Da sam imala novaca taj auto bi već bio registriran, a obzirom da ga nitko nije htio kupiti, šta da radim s njim...da ga bacim u more?!

Molim pomoć ako bilo tko može pomoći!

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tereza je napisao:

Tada su rekli da to nije javna površina.

Hvala

 

prvo otiđite u katastar i identificirajte na kat. planu lokaciju vašeg parkirališta, pa po broju kat. čestice utvrdite da li to je ili nije javna površina. ako imate doma neku staru kopiju kat. plana vaše lokacije, možete na internetu po broju kat. čestice provjeriti na stranicama katastar.hr i pravosudje.hr da li to je ili nije javna površina. ako je, onda .......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je parkirno mjesto napravio vaš otac, onda je vrlo vjerojatno napravljeno bespravno, na javnoj površini koja je predviđena za drugu namjenu (zelenilo?).

U protivnom bi ga napravio investitor koji je gradio taj objekat.

 

Žalbama i sporenjem sa komunalnom službom mogli biste si samo dodatno zakomplicitati situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija