Jump to content

jamac po kreditu za hitnu obnovu


tihanal

Preporučene objave

bok, ljudi!

molim pomoć, ako netko zna...

otac mi jedrugi jamac po kreditu za hitnu obnovu stočnoga fonda iz 1995. prije dva tjedna dobili smo pisamce od pbz-a (koja provodi kredit) kojim nas obavijestavaju da ce ici tuzba pred ovrhu jer da korisnik kredita ne podmiruje obvezu. s doticnim se razgovaralo te tvrdi da je on to jos davno reprogramirao i da sto dramimmo, to nema veze s nama, kao neka je pogrjeska u pitanju. iz ministarstva poljoprivrede jos nismo dobili podatke o tocnosti gospodinove tvrdnje. jesu li nam duzni dati na uvid tijek otplate, podatke o reprogramiranju? ako je reprogramiranje provedeno, moj stari nije nista potpisivao da i dalje ostane jamac....

korisnik kredita nije zaposlen, sva imovina mu glasi na oca.

sto i kako poduzeti da mi ne snosimo otplatu nastaloga dugovanja?

 

zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Poštovani !

 

Vi kao drugi jamac imate pravo uvida u tok otplate kredita , zatim trebate provjeriti kada je imenovani prepisao imovinu na oca ,.Dobiveni kredit je korisnik kredita trebao iskoristiti za onu namjenu za koju je tražio,-.

Pismenim putem obavijestite korisnika kredita da podmiri svoju obvezu prema banci , jer ćete u protivnom podnijeti krivičnu prijavu za prevaru , a u parničnom postupku ćete tražiti poništenje pravnih radnji zbog otuđenja imovine stečene kreditom.

 

Pozdrav! :kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija