Jump to content

koji čin


perojug2

Preporučene objave

od 1.07.91.do 01.12.91. sam bio pripadnik pičuvnog sastava policije a onda sam prešao u 106 brigadu gdje sam obnašao dužnost desetnika ali nisam dobio čin. navodno kad se ide u mirovinu u policiji se preskače 2 čina što bi znaćilo stožerni narednik tako sam bar nešto načuo dali neko zna koji čin će mi se uzimati u obzir pri izračunu mirovine ! hvala ! profesionalna mirovina .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma , Duro moram se vratiti na svoj slučaj jer ova formulacija Ustrojbeno mjesto : desetnik , nikako da mi sjedne. Naime , ponoviću da sam dobio mirovinu po ustrojbenom mjestu : desetnik , a na službenim stranicama HZMO-a piše i da postoji ustrojbeno mjesto : zap .des koje bi u mom slučaju bilo povoljnije. Na moju žalbu su odgovorili ovo: Povodom žalbenih navoda žalitelja da mu je mirovinu trebalo odrediti prema činu zapovjednika desetine navodi se istom da je prema potvrdi Ministarstva obrane, Personalne službe u Zagrebu klasa.... razvidno vidljivo da je žalitelj u razdoblju do 28.06.2007. (datum umirovljenja ) ,imao osobni čin desetnika i bio raspoređen na ustrojbeno mjesto desetnika a obnašao dužnost zap. des.

Budući da se utvrđivanje vrijedonosnog boda za određivanje inv. mirovine utvrđuje prema osobnom činu i ustrojbenom mjestu , to je tijelo prvog stupnja pravilno odredilomirovinu prema činu desetnika a neprema dužnosti zapovjednika desetine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pošto si bio u pričuvnom sastavu policije od 01.07.91. god pa do navedenog datuma , kada ideš u invalidsku mirovinu kao RVI bez obzira na postotak oštećenja organizma ili bolesti zadobivene u obrani suvereniteta RH, minimalno 20% uzima se onaj čin koji je povoljniji za dotičnu osobu, a to je po ovom što si napisao čin stožernog narednika i točka.

Sve te papire trebaš pribaviti kod nadležne PU koja ti je

dužna izdati riješenje na temelju članka 5.Pravilnika o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda broj blabla. od 27.siječnja 2006. god.

Toliko o tome prijatelju i želim ti sreću u ostvarenju tvojih prava.

CheKirac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CheKirac je napisao:

Pošto si bio u pričuvnom sastavu policije od 01.07.91. god pa do navedenog datuma , kada ideš u invalidsku mirovinu kao RVI bez obzira na postotak oštećenja organizma ili bolesti zadobivene u obrani suvereniteta RH, minimalno 20% uzima se onaj čin koji je povoljniji za dotičnu osobu, a to je po ovom što si napisao čin stožernog narednika i točka.

...

Nažalost nije tu točka jer iz početnog posta je razvidno da je on u trenutku razvojačenja bio pripadnik HV. Dakle ostaje desetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija