Jump to content

porodiljski i obrt


alicheva

Preporučene objave

zanima me mogu li na porodiljskom otvoriti obrt i trebam li plaćati duple doprinose?

 

naime, započela sam porodiljski na kojem planiram biti tri godine koliko imam pravo biti jer nosim blizance. htjela bih u tom vremenu započeti svoj obrt jer ne mislim nakon te tri godine ostati u sadašnjoj firmi.

 

unaprijed zahvalna na odgovoru....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alicheva je napisao:

zanima me mogu li na porodiljskom otvoriti obrt i trebam li plaćati duple doprinose?

 

naime, započela sam porodiljski na kojem planiram biti tri godine koliko imam pravo biti jer nosim blizance. htjela bih u tom vremenu započeti svoj obrt jer ne mislim nakon te tri godine ostati u sadašnjoj firmi.

 

unaprijed zahvalna na odgovoru....

 

 

Koje duple doprinose?

 

Pravo koje će ti biti (ili ti već je) priznato na rodiljni dopust pravo je koje se izvodi iz radnog odnosa (u tvom slučaju), u slučaju otvaranja obrta i eventualnog raskida radnog odnosa u firmi, to će pravo biti ukinuto i u tom slučaju biti će potrebno kasnije utvrditi pravo na roditeljski dopust, što je upitno.

 

Prilikom svega ovoga postoji mogućnost gubitka prava na roditeljski dopust (ukoliko se u cijelosti ne iskoristi rodiljni zbog eventualnog raskida radnog odnosa), tak da toplo preporučam da se detaljno informiraš o svim uvjetima i posljedicama ovog što si zamislila da možeš izvesti. I to ne ovdje već tamo gdje će ti se rješavati predmet, da ne bi bilo nismo znali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija