Jump to content

Legalni i nelegalni brak


Cvita39

Preporučene objave

nelegalni brak, šta podrazumjevate pod tim pojmom?

Ako nije pravno dopušten onda nije brak, ako je pravno dopušten onda je i legalan.

Ako brak "nije legalan" dakle nije se smio sklopiti, onda nemate apsolutno nikakva prava nakon smrti partnera, niti prema obiteljskome zakonu mozetete traziti razvrgnuce.(prema građanskome mozete trazit razvrgnuce zajednicarstva ali tu ne vaze pravila obiteljskog prava)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm...

kad bude iduca izmjena obz.-a, predložit cu da se izvanbracna zajednica preimenuje u divlji brak. Bas dobro zvuci... :-D

Dakle, vas divlji brak je takozvana izvanbracna zajednica, ako imate sve uvjete za sklopit brak, a ispunjavata jedan od ova dva kriterija:

zajednica zivota koja je trajala duze od 3 godina (odnosno dulje vrjeme prema procjeni suda ako se radi o nasljednome pravu)

ILI

zajednica u kojoj se rodilo zajedničko djete

 

Onda za vas vazi sve kao da ste u braku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh...kako sam se krivo izrazila.Mada "divlji brak" nije loše,ispričavam se u svakom slučaju :)

 

Zanima me taj dio

 

zajednica zivota koja je trajala duze od 3 godina (odnosno dulje vrjeme prema procjeni suda ako se radi o nasljednome pravu)...zanima me šta to znači "prema procjeni suda".Treba li puno dokazivanja kad se ostvaruju neka prava...znači da ima neke razlike,da nisu prava jednaka kad je bračna i izvabračna zajednica u pitanju.Ili se varam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija