Jump to content

nevjerojatna tužba banke


marko_zgb

Preporučene objave

Molim pomoć u jednoj naoko jednostavnoj pravnoj stvari. Radi se o sljedećem: bio sam 1991. g. korisnik tekućeg računa u jednoj banci. Na taj račun sam primao osobni dohodak.

Pokraden sam- nestala mi je osobna iskaznica, čekovna kartica i čekovi. Banci je uredno prijavljen nestanak (za što je banka izdala potvrdu) nakon saznanja o krađi, a nakon 20-ak dana na naplatu su stigli čekovi s mojim falsificiranim potpisom. Banka je unatoč ranijoj objavi o krađi isplatila čekove i sada me tuži za iznos koji se nagomilao.

Molim savjet: kako da se ponašam na sudu?

Kojim člancima kojeg zakona da se branim od zahtjeva banke koju zastupa odvjetnička kancelarija koja sigurno ima u takvim slučajevima dosta iskustva?

Što od njih mogu očekivati?

Da li je moguće da ću morati odgovarati za nešto što nisam učinio?

Hvala!

Marko iz Zagreba

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se problem desio 1991.godine a banka te tek sada tuži za

"dug" to je nakon 16 godina ??

jesu li u banci ludi ili se samo prave pa ako upali upali.

da si i napravio navedeni dug nastupila je zastara potraživanja (nakon 5.godina )

prema tome uloži žalbu i pozovi se na zastaru potraživanja.

o zastari potraživanja sud nevodi računa po službenoj dužnosti.

uz zastaru potraživanja navedi da si prijavio nestanak čekova,kartice i osobne i to na vrijeme pa nije bilo razloga da banka isplati tražbinu po nestalim čekovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija