Jump to content

Zahtjev za zaštitu radnog prava


qwertz123

Preporučene objave

Nedavno sam dobila vanredni (gospodarsko uvjetovan) otkaz od sad već bivšeg poslodavca. Otkaz nisam potpisivala, već se obratila odvjetniku, te poslala zahtjev za zaštitu prava u predviđenom roku od 15 dana. Kako nisam dobila nikakav odgovora od poslodavca, pokrenula sam tužbu u zakonom propisanom roku. Nakon prvog ročišta, poslodavac je iznio obranu da nije zaprimio nikakav zahtjev za zaštitu prava. Priložila sam potvrdu pošte o primitku pošiljke, a sud je zatražio očitovanje pošte da li je pošiljka isporučena. Nažalost, pošta se do slijedečeg ročišta očitovala da nikakva pošiljka pod navedenim brojem nije ni zavedena u dostavnu knjigu, a ni dostavljena poslodavcu.

 

Sud je odbacio moju tužbu, jer nije ispoštovana procesna pretpostavka o "dostavljenom" zahtjevu za zaštitu prava. Zahtjev jesam poslala (imam potvrdu), ali ga pošta očigledno nije obradila ni "dostavila". Koliko shvaćam, ipak sam obavila potrebnu predradnju tj. predala zahtjev za zaštitu prava ili sam također odgovorna da se zahtjev dostavi poslodavcu?

 

Trebam savjet: da li da ulažem žalbu, da tužim poštu ili da jednostavno odustanem od svega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eo ovako podnesi žalbu i tuži poštu zbog neuredne dostave

pogledaj si zakon o općem upravnom postupku pod dostava podneska

ponovo se obrati službeniku da ti izda dopunsko rješenje

dakle pravo žalbe u konkretnom slučaju.

nadam se da sam ti pomogla

i da ti ne obaviještavaš tuženika to čini odvjetnik.

pozdrav :tuzan: :tuzan: :tuzan: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na pomoci. Ipak, nekoliko stvati mi je nejasno.

 

Kako bi mi dopunsko rješenje od službenika pošte moglo pomoći? Što bi trebalo biti na tom dop. rješenju? Kolika je zastara/rok da reagiram na neurednu dostavu, s obzirom da nisam dobila nikakav odgovor pošte o dostavi (više od 3 mj)?

 

Što misliš pod tome "pravo žalbe u konkretnom slučaju"?

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gledaj krivo mi si me skužila. obrati se službeniku ureda državne uprave prema mjestu prebivališta i podnesi novi zahtjev službeniku da napravi uputnicu i objasni službeniku da bi podnijela žalbu protiv odluke suda.

gledaj rok ti je osam dana da reagiraš na neurednu dostvau nadam se da ti je sada jasno

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam sigurna da se kužimo. Ja sam uredno dobila riješenje suda, i nije problem žalba i žalbeni postupak, nego bih prije ulaganja žalbe htjela dobiti mišljene/informaciju da li se uopće ima smisla žaliti ako se odluka suda zasniva na tome da zahtjev za zaštitu rada nije uredno dostavljen poslodavcu, te sukladno tome nisam ispunila pretpostavku za tužbu.

 

hvala silvia!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija