Jump to content

Tabularna izjava - ali od koga??


luas

Preporučene objave

Naime ... Pravni slijed ide ovako ...

 

Gospođa (od koje sam ja kupio stan) kupila je stan od firme koja je gradila zgradu (prije 10tak godina). Kako zgrada nije bila etažirana njen ugovor je položen u knjigu položenih ugovora.

 

Zatim sam ja kupio stan od nje (prije 9 godina) s kupoprodajnim ugovorom s naznakom da u vlasništvo stupam odmah (dakle netreba mi njena tabularna izjava?)

 

Sad se zgrada konačno etažirala i u svoj zavrzlami otkrio sam da ona nije tada predala tabularnu izjavu kad je kupovala svoj stan.

 

Firma je naravno propala.

 

I što je meni sada činiti ... Tko meni može dati tabularnu izjavu da je ona platila stan kad ga je kupovala??

 

Očito će prije kraj svijeta biti nego ja upišem vlasništvo tog stana!!

 

POMOĆ MOLIM!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Tabularna isprava ili Klauzula intabulandi je izjava prodavatelja nekretnina kojom dozvoljava prijenos prava vlasništva na kupca .

 

Izjava se predaje Općinskom sudu kod kojega se vode nekretnine .U izjavi mora biti naznačeno sve o nekretnici K.Č., Z.k.Ul. površina stana u detalje .

 

Na kraju opisa doda se :

 

Ovom TABULARNOM ISPRAVOM potvrdujem da dozvoljavam prijenos prava vlasništva s mog imena ,na kupca iz ______

Ponovno opis nekretnina .

 

Potpis

 

 

Vrlo često već u ugovorima se u jednom članu napiše kratko da se dozvoljava prijenos vlasništva na nekretninama opisanim u ovom Ugovoru , te da se isti ima smatrati Tabularnom ispravom .

 

 

 

Pozdrav ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija