Jump to content

ostavinska rasprava-što dalje


robee

Preporučene objave

Pozdrav...

prije tri god.baka mi je umrla te je nekretnina u kojoj ja i još jedan ujak živimo podjeljena na 3 djela( ja i dva ujaka)

 

Pol računa glasi na pokojnog dedu pola na baku...

Ne znam dali ja moram negdje (ako da gdje) prijaviti da stan više ne glasi na dedu odnosno baku...

 

Ako to moram napraviti na koga prijavljujem da dolaze računi jer smo 3 vlasnika...

 

Zahvaljujem na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije tri mjeseca je održana zadnja rasprava i do danas sutkinja nije donijela nikakvu odluku. stalno produljuje rok tužiteljima da ulože nove dokaze, a ostavinska traje preko tri godine. da li bi bilo pametno uputiti kakvu požurnicu da se konačno donese odluka tj presudi i ako bi se to podnijelo kome istu treba nasloviti. brat i ja kao tužena stranka smo mišljenja da sutkinja namjerno odugovlači spor, kako bi pogodovala tužiteljici. nije nam jasno zašto se konačno ne presudi tj. da li postoji zakonski rok u kome je sutkinja dužna donijeti presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O čemu se radi, o parnici?

 

Naime, ako postoje tužitelji onda se očito ne radi o ostavinskom postupku, nego o parnici jer je ostavinski postupak vanparnični postupak.

 

Ako parnica traje dulje od 3 godine, možete podnijeti zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku neposredno višem sud (dakle, ako je postupak na općinskom, onda nadležnom županijskom sudu). Ipak, prije toga bi bilo bolje napisati požurnicu.

 

Ako je postupak na prvostupanjskom (općinskom) sudu, onda nezadovoljna stranka ima mogućnost žalbe pa postupak može još potrajati i ako sud donese odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija