Jump to content

Radno pravo


pierre-senna

Preporučene objave

Pita moja prijateljica: Zasnovala sam radni odnos u socijalno-zdravstvenoj ustanovi na neodređeno radno vrijeme na radno mjesto njegovatelj i takav sam prvi aneks ugovora potpisala na neodređeno vrijeme i na mjesto njegovatelja. Nakon godinu dana, dolazi do promjene ravnatelja. Od 20 njegovatelja koji smo počeli raditi, pola nas je raspodijeljeno na druga radna mjeste pošto je kapacitet doma s popunjenošću bio oko 60%. Tada sam ja potpisala drugi/novi aneks ugovora na radno mjesto pomoćnog kuhara. Rečeno nam je da kada se dom bude popunjavao i kada nastane potreba za preostalim njegovateljima, tako ćemo i mi biti povlačeni na svoja radna mjesta. Svi moji radni kolege su vraćeni na svoja radna mjesta i prije punog kapaciteta. Meni je rečeno da ću biti povućena na svoje radno mjesto kada bude dom popunjen, što se ovih dana i dogodilo. Morala sam pisati zamolbu za mjesto njegovatelja pošto je otvoren natječaj.

 

1. Zanima me da li sam ja morala pisati zamolbu kao i drugi kandidati koji dolaze sa Zavoda za zapošljavanje, pošto sam ja u tu ustanovu školovana od Ministarstva za radno mjesto njegovatelja, primljena na neodređeno radno vrijeme, počela raditi na radnom mjestu njegovatelja, i sticajem okolnosti morala potpisati novi aneks ugovora? I sada kada se primaju novi njegovatelji, zbog popunjenosti kapaciteta, ja dobijam odbijenicu bez obrazloženja i ostajem na radnom mjestu pomoćnog kuhara, iako mi je rečeno da ću biti vraćena na svoje radno mjesto.

 

2. Zanima me koja su prava prekršena i da li je poslodavac jednostavno mogao ili trebao meni ponuditi novi aneks ugovora o prelasku na moje radno mjesto njegovatelja, a za trenutno koje obavljam (pom. kuhara) raspisati natječaj?

 

U natječaju nisu traženi nikakvi uvjeti (radni staž, branitelji, etc.), niti smo u rješenju dobili ikakvo rješenje zbog čega nisam primljena, niti ima rok žalbe naveden.

 

3. Zanima me i koja su moja prava sada (osim pisanja žalbe čiji rok nije naveden), jer rješenje sam tek dobila neki dan i šta dalje? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavite se na natječaj,kako Vam se nebi jednostavno rekli da niste iskoristili mogućnost.

U zamolbi napomenite da imate iskustva na tim poslovima ,da ste se obrazovali za te poslove uz pomoć Ministarstva .

 

Poi provedenom natječaju ukoliko Vas preskoče imate pravo žalbe ,a možda ne će trebati već čete bitiprimljeni.

 

Možda bi netko trebao očitati bukvicu ravnatelju ili ravnateljici ustanove ,jer ustanova nije njihova "prčija".

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. U natječajnom postupku imaju svi jednake šanse-

 

2.Možda je pri izboru odlučujuća bila socijalna kompetencija

to ti je da cijeniš tuđe misli i osjećaje ,da se trudiš razumijeti drugoga.Zapamti samo dobar čovjek je dobar i u svome poslu.

 

 

3. Ako si se javila na natječaj što se iz posta ne može zaključiti sa sigurnošću jedini propust je nedostatak upute o pravnom lijeku.

 

 

 

I na kraju o glagolskim vremenima ;na postove odgovaram,samo s jednim ciljem da pomognem koliko mogu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Socijalna kompetencija i socijalni status nije isto.

Prije svega jedan oblik socijalne kompetencije je poštivanje svake druge osobe , pokušati razumijeti ono što kaže što osječa i što misli.

 

To kako vidiš nema veze sa bankovnim računom i brojem automobila.

 

Kod osoba visoke socijalne kompetencije crvena krvna zrnca su uvijek crvena ,a bijela bijela i u svakome vide samo čovjeka.

 

Kako vidiš nismo se razumijeli.

Želim vjerovati da sve to tebe krasi. :kavica::kavica:

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga pierre-sena, s ovakvim arogantnim stavom teško da ćeš dobiti odgovor. Pokušaj promijeniti pristup prema ljudima, i možda ti netko i pomogne. Ako si ovakva i na poslu, ne čudi me da su te zaobišli(tj. tvoju prijateljicu) . Ali to je druga priča oko koje ne mislim razglabati s tobom. Sa željom da ti netko, ovako bahatoj, odgovori - lijepo te pozdravljam. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Socijalna kompetencija i socijalni status nije isto.

Prije svega jedan oblik socijalne kompetencije je poštivanje svake druge osobe , pokušati razumijeti ono što kaže što osječa i što misli.

 

To kako vidiš nema veze sa bankovnim računom i brojem automobila.

 

Kod osoba visoke socijalne kompetencije crvena krvna zrnca su uvijek crvena ,a bijela bijela i u svakome vide samo čovjeka.

 

Kako vidiš nismo se razumijeli.

Želim vjerovati da sve to tebe krasi. :kavica::kavica:

 

Pozdrav!

 

Prvo i osnovno, molim te nemoj mi više pomagati, jer očigledno je da opet nisi pročitao post. Mislim da je tebi pomoć potrebnija...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Draga pierre-sena, s ovakvim arogantnim stavom teško da ćeš dobiti odgovor. Pokušaj promijeniti pristup prema ljudima, i možda ti netko i pomogne. Ako si ovakva i na poslu, ne čudi me da su te zaobišli(tj. tvoju prijateljicu) . Ali to je druga priča oko koje ne mislim razglabati s tobom. Sa željom da ti netko, ovako bahatoj, odgovori - lijepo te pozdravljam. :namiguje:

 

Vrijedi i u ovom slučaju. Prvo pročitajte postove, pa donosite zaključke. To bi kao dipl.iur. s čim se dičite, trebali jako dobro znati. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

pierre-senna je napisao:

Radilo se o bahatosti ili ne, od svih vas vrlih pravnika nitko mi nije dao odgovor na postavljena pitanja, nego iznosite nešto potpuno nebitno ovdje... Hvala! :-o

 

Pa nitko ti nije dao odgovor, jer si, kako si i sama priznala - bahata :vrti:

 

Netko imalo razuman i inteligentan će prvo pročitati post, pa zaključivati ili dati odgovore na postavljena pitanja a ne prosipati pamet o nečem što nema veze s onim što je postavljeno kao pitanje. Pitanja su konkretna, takav se i odgovor očekivao. Jedina greška uopće je bila reakcija na forumaša "ude", koji, poput Vas, ili nije pročitao razgovjetno i razumno što je gore napisao (nego ste si stvorili predodžbe -on o nečem o čemu se uopće tu ne radi- a Vi o "bahatosti" bez analiziranja ili reanaliziranja cijele komunikacije i razložnosti takvog postavljanja od strane onoga koji je u ulozi "postavljača teme"); ili vam je očito bila namjera "minirati" ova tri pitanja, što ste i uspjeli. Da zaključim, točno da nitko nije dao odgovor, odnosno odgovorio na post,potpuno imate pravo, nitko RAZUMAN i dovoljno STRPLJIV da ne preleti preko teksta nepročitavši ga onako kako zdrava pamet nalaže kada se želi nekome pomoći. Takovi se niti ne trebaju javljati. Ovime završavam svaku raspravu, uz ispriku za "bahatost"! Pozdrav i svako dobro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Vašem postu Pierre -senna recimo jedno pitanje

otprilike glasi : da li je prijateljica trebala podnijeti molbu za natječaj?

 

Na ovo pitanje tražite odgovor - jer ne znate.

 

Bez komentara .

 

Da bi mogli diskutirati o pravničkoj kompetenciji , trebali biste biti najmanje dip. pravnik ili više od toga .Tek toliko sa željom da Vam se prošire horizonti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2000 godine okršila sam se o obiteljski zakon član. 118 i kažnjena po član. 362 istog zakona radi čega se primjenom član. 31 zakona o prekršaju kažnjena s novčanom kaznom od 2500 kn. Da li imam pravo na rehabilitaciu po član. 9 Kaznenog zakona RH. Imam li pravo nakon proteklog određenog vremena i pod uvjetima koji su određeni zakonom smatrati se osobom koja nije počinila kazneno djelo, a moje pravo i sloboda ne bi se smjele razlikovati od prava i slobode osobe koje nisu počinile kazneno djelo. Napominjem da radim u javnim službama. Da li mogu dobiti otkaz zbog prekršaja tog zakona nakon 8 godina. Od tada nisam prekršila zakon niti bila kažnjavana. Molim Vas da mi pomognete u ovom slučaju.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija