Jump to content

Tko smije preuzeti preporučenu poštu?


sven

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Interesira me smije li netko preuzeti poštu preporučenu na moje ime (od strane suda). Supružnik, djeca, punica itd...

 

Naime, bivša supruga diže moju poštu te me ne obavještava o istoj, tako da mi je prošao rok za žalbu (kod posljednje pošte), a neke prijašnje mi nije ni isporučila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se osoba kojoj se pismeno ima dostaviti ne zatekne u svom stanu, dostava se obavlja predajom pismena kome od njezinih odraslih članova domaćinstva, koji je dužan primiti pismeno. Ako se oni ne zateknu u stanu, pismeno će se predati kućepazitelju ili susjedu, ako oni na to pristanu.

 

Dakle smije se predati njoj.

 

Predaja pismena drugoj osobi nije dopuštena ako ona sudjeluje u parnici kao protivnik osobe kojoj se dostava ima obaviti.

 

Dakle ako je riječ o parnici u kojoj je ona vaš protivnik nije se smjelo predati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Poziv i odluke iz stavka 2. točke 1. i 2. ovoga članka osobno se dostavljaju okrivljeniku tako što mu se predaju neposredno. Ako se ne zatekne tamo gdje se ima obaviti dostava, dostavljač će se izvijestiti kad i na kojem mjestu može ga zateći i ostaviti mu kod jedne od osoba navedenih u stavku 7. ovoga članka pisanu obavijest da radi primanja dopisa bude u određen dan i sat u svom stanu ili na svome radnom mjestu. Ako i nakon toga dostavljač ga ne zatekne, postupit će prema odredbi stavka 7. ovoga članka. Time se smatra da su poziv ili odluka dostavljeni."

 

Ispičavam se, zabunom sam citirala ZPP, ovo je odgovarajuća odredba iz Prakršajnog zakona-svodi se na isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija