Jump to content

fotografiranje na javnom mjestu (čl.131. kz.)


Hrvoje_1

Preporučene objave

Ispricavam se ako sam fulao podforum pa ako treba nek moderator premijesti.

Pitanje glasi: Da li mene moj poslovođa nakon sto mi zavrsi stanka za odmor i ja se ne vratim na radno mjesto u ured smije fotografirati u npr. kaficu a da ja nisam upoznat s tim da me se fotografiralo i dalje da on tu fotografiju koristi kod šefa kako dokaz da sam ja prekršio radnu obavezu. Zanima me da li tu ima elemenata kaznenog dijela po clanku 131. kaznenog zakona.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Ne razumijem kako će vam pomoći ako pokušate tužiti poslovođu - time samo dokazujete da uistinu 'visite' u kafiću nakon pauze. Vaš šef, ili poslodavac to će vam samo uzeti kao otegotnu okolnost - razmislite o tome.

 

ma nije u tome stvar dal ja visim tamo ili ne! pitanje je da li on tim postupkom krsi zakon!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvoje_1 je napisao:

 

ma nije u tome stvar dal ja visim tamo ili ne! pitanje je da li on tim postupkom krsi zakon!?

 

on ne, ako si ga vidio da te slika..nije valjda poslovođa glumio paparazza?

 

a ti jesi, prekrsio zakon ili pravilnik ili što već regulira ponašanje u obavljanju službe/posla koji obavljaš

to je kršenje radne obveze, pitanje je samo kako se ona u tvojoj "firmi" tretira (teža ili lakša)i kakav postupak potom slijedi

 

loš ti je način obrane, što god ti mislio, ako ti je stalo do tog posla

ako nije, onda kontriraj, pa ćeš vidjeti kuda će te to odvesti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvoje_1 je napisao:

 

recimo da sam mu ja leđima okrenut...

 

ajde kad si navalio da onda malo prokomentiramo

 

u citiranoj situaciji, ne čini ovo kaz. djelo

 

jer, bit ovoga kaz. djela jeste povreda tajnosti čovjekova osobnog života, ali to pravo gubi apsolutno značenje ukoliko bi se recimo radilo o slučajevima zaštite javnog reda, zdravlja ljudi, sprječavanja nereda i sl., zaštite prava drugih..

bitno je i mjesto snimanja, položaj osobe, društvo u kojem se nalazi..

nema djela u slučaju snimanja skupova, nekih događaja, sportskih okupljanja, okupljanja druge vrste, znači sa više ljudi u društvu ili u blizini

 

ovdje je kafić u pitanju, znači ima vas više, s tobom ili uz tebe ili oko tebe, nisi sam

ti sjediš okrenut leđima, ne vidi ti se lice, ne može te se odmah prepoznati

ti si slikan dok sjediš u kafiću za radnog vremena, ne nakon obavljenog posla i u slobodno vrijeme i nema tu povrede tajnosti tvog osobnog privatnog života

interes poslodavca je ovdje ispred tvoga

 

po meni, nema kaznenog djela

 

p.s.

ti u ovoj situaciji možeš reći da to na slici nisi ti jer ti se ne vidi lice.

ovaj što te slikao može reći nije tebe, već slikao prostor kafića jer mu se sviđaju pločice, stolovi i šta ti ja znam..pa da ima sliku

 

eto,ovo je

moje mišljenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija